پنجشنبه , اسفند ۱۰ ۱۴۰۲
قالب وردپرس افزونه وردپرس

الگوریتم Rankbrain در بهینه سازی موتور های جستجو(سئو)الگوریتم Rankbrain در بهینه سازی موتور های جستجو(سئو)

الگوریتم Rankbrain

گوگل ، تاکتیکی از هوش مصنوعی برای یاد گیری ماشین استفاده میکنند که الگوریتم  رنک برین ،که برای رتبه بندی نتایج جستجو استفاده میکند.در این زمینه سوال اینجاست که چگونه این تکنولوژی بر الگوریتم گوگل چه  تاثیر سئو می گذارد؟

ما  در این مفاله در مورد این موضوع به بحث میپردازیم که برای کسانی که به دنبال دانش در مورد سئو هستند بسیار مفید است

در سال ۲۰۱۶ گوگل اعلام کرد که یکی از تاثیر گذار ترین در رتبه بندی گوگل Rankbrain  شناخته شده و نقش مهی در نتایج جستجو  دارد .

نکته قابل توجه اینجاست که اگر با مفاهیم سئو آشنا نیستید به مقالات قبلی ما سر بزنید مثل آموزش سئو صفر تا صد بخواطر اینکه آن مقالات پیش نیاز این مقاله هستند

الگوریتم  Rankbrain چیست؟

الگوریتم برنک برین Rankbrain

الگوریتم  Rankbrain چیست؟

این الگوریتم به گوگل کمک میکند نتایج جستجو را براساس رفتار کاربران بهینه سازی کند. به زبان آسان اینگونه است یه الگوریتم به زبان ماشین حجم عظیمی از داده های کیفی را به داده های کمی و بردارها تبدیل کند تا بتوان آن را به کامپیوتر فهماند و مورد آنالیز قرار داد.

گوگل با تغییر الگوریتم هایش تلاش می کند برای جستجوی کاربر به گونه ای نتایج را فیلتر کند تا کاربرانش به راحتی و بدون زحمت به مطلب دلخواهشان برسند . ودر هر بار کلیک رفتار کار بر را آنالیز میکند که آیا آن مطلبی که به دنبال آن بوده با همین کلیک به خواسته خود رسیده که این نمره مثبت برای آن صفحه در نظر میگیرید اما اگر دباره کاربر همان مطلب را جستجو کندو به دنبال مطالب مشابه باشد یعنی مطالب آن صفحه برای کاربر کافی نبوده و نمره منفی برای آن سایت در نظر میگیرید.

در هر بار جستجو الگوریتم رنک برین عبارتهای جستجو  را تفسیر ،هدف از جستجوها  را شناسایی و نتایج مناسبی برای جستجوها  به نمایش می گذارد .

چنین نتیجه ای  تنها با محاسبات ریاضی نتایج، بر اساس الگوهای Machine Learning که رفتار کاربر را تشخیص می‌دهند

رنک برین گوگل، یک فرایند و عامل منحصر به فرد در الگوریتم گوگل است و هدف از این پروژه، بی نقص کردن آگاهی  گوگل از نیت کاربران از جستجوی عبارات مختلف است.

الگوریتم RankBrain موجب شده است پارامترهای رتبه بندی برای همه کلمات و عبارت مورد جستجو یکسان نباشد و در هر مورد از وزن متفاوتی برخوردار باشند. دیگر نمیتوان یک دستورالعمل را برای هر عبارت و کلمه کلیدی به کار برد و پروژه RankBrain در زبان های مختلفی اجرا شده است که از زبان انگلیسی گرفته تا هندی را شامل می شود.

الگوریتم برنک برین Rankbrain
الگوریتم برنک برین Rankbrain

به طور خلاصه میتوان گفت الگوریتم RankBrain یکی از تغییرات مهم گوگل در سال های  اخیر بوده است و  با درک آن می توان مطالب سایت را بهینه تر نوشت و تغییرات و نوسانات نتایج جستجو را بیشتر درک کرد.و روی آن برنامه ریزی کرد .

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.