چهارشنبه , فروردین ۲۹ ۱۴۰۳
قالب وردپرس افزونه وردپرس

بهبود سئو سایت به کمک تایید اجتماعی

بهبود سئو سایت به کمک تایید اجتماعی
 

تأیید اجتماعی (social proof) می تواند برای استراتژی بازاریابی اینترنتی شما به شدت موثر باشد اما در عین حال می تواند بر تلاش های شما در زمینه سئو هم تأثیر بگذارد.

تأیید اجتماعی به معنای ایجاد اعتبار و اعتماد نسبت به کسب و کارتان به وسیله نمایش دادن تفکر دیگران راجع به آن می باشد. به جای اینکه خودتان کسب و کارتان را تبلیغ کنید، این کار را از طریق دیگران انجام می دهید؛ حال این دیگران ممکن است کارشناسان، سلبریتی ها یا از طریق مشتریان تان باشد که کمک می کنند مخاطبی جدید محصول شما را کشف کند.

این موضوع مبتنی بر روان شناسی و اینکه مردم چقدر از بودن در جمع آدم هایی که شبیه شان فکر می کنند لذت می برند بستگی دارد، که در نهایت این مسئله ممکن است بر تصمیمات آنها در زمینه خرید و رفتار آنلاین شان تأثیر بگذارد.

طبق تحقیقی که انجام شده ۹۲% مردم به پیشنهادات کسی که هم سن و سال یا هم شرایط شان است اعتماد می کنند، حال آن که حتی ۷۰% مردم به دیدگاه یک مشتری که آنلاین به اشتراک گذاشته شده است هم اعتماد می کنند، بدون اینکه حتی آن مشتری را بشناسند.

از تایید اجتماعی می توان به طریق مختلف استفاده کرد، این موضوع به صنعت، مخاطب، یا انتظاراتی که از آن می رود، بستگی دارد.

انواع تایید اجتماعی

  • نظرات مشتریان

بسیاری از مشتریان قبل از خرید یک محصول و به منظور ارزیابی آن، بررسی های آنلاین انجام می دهند. وب سایت هایی همچون Amazon ،Yelp، یا Booking همگی برای انتخاب هر چه بهتر مشتری امکان بررسی نظرات مشتریان را فراهم آورده اند.

حتی نظرات منفی هم در صورتی که تعادلی با نظرات مثبت داشته باشند، می توانند کارآمد باشند، چرا که آنها ارائه ای صادقانه از محصول و طرز تفکر دیگران راجع به آن می باشد.

بسیاری از سایت ها نظرات مثبت را به عنوان تاییدی بر محصول خود به نمایش می گذارند که معمولاً یکی از مهم ترین موارد تایید اجتماعی تلقی می شود.

دیدگاه کارشناس:

اینکه بررسی یک کارشناس را در زمینه محصول تان به منظور اثبات ارزش تان قرار دهید، یک تاکتیک رایج می باشد و در همین راستا coschedule تصمیم گرفته تا دیدگاه Baer jay را برای تبلیغ پلتفرم اش به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارد.

این به مشتریان احتمالی کمک می کند که آرامش خاطر پیدا کنند، چرا که یک کارشناس این محصول را تایید کرده و این یعنی آنها هم احتمالاً از آن محصول راضی خواهند بود.

  • Audiense نظرات افراد متخصص و حرفه ای که از خدماتش استفاده می کنند را به نمایش می گذارد تا به مناسب ترین طریق محصولش را تبلیغ کند.

استفاده از ۱۰هزار نام تجاری و آژانس به همراه بررسی های واقعی که توسط کارشناسان مطرح صنعت انجام شده، یک عملکرد قوی در زمینه اعتبارسنجی اجتماعی برای محصول تلقی شده و مشوق کمپانی های دیگر برای بکارگیری از این شیوه می باشد.

  • تایید اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر مارکتینگ اخیراً خیلی محبوب شده و با افزایش ستاره ها در شبکه های اجتماعی، تاثیر آنها هم در تایید محصولات افزایش پیدا کرده است. حال چه یک همکاری با صرف هزینه است یا فقط یک بررسی ساده، اینفلوئنسرها قابلیت این را دارند که بر تصمیم به خرید دیگران تأثیر بگذارند و به همین دلیل است که ردپای آنها را در صفحات مختلفی می بینیم.

Pets از سلبریتی های بزرگ برای سرازیر کردن هزاران فالوور به صفحه اش استفاده کرده و Barkbox تصمیم گرفته که ۲ بررسی از سلبریتی هایی معروف که محصولاتش را امتحان کرده اند قرار دهد.

ASOS هم به شدت برای تبلیغات محصولاتش به اینفلوئنسر مارکتینگ متکی است که همین باعث شده یک تیم از کارمندان داخلی ASOS محصولاتش را در اکانت های اینستاگرامشان تبلیغ کرده و در واقع بهترین مبلغین وب سایت شان باشند. علاوه بر این، آنها برای اینفلوئنسرها یک صفحه خاص دارند که با این کار سعی بر اثبات این موضوع دارند که این فقط یک برند نیست که محصولاتش را تبلیغ می کنند، بلکه افراد واقعی ای که از تاثیر اجتماعی شان به بهترین نحو ممکن استفاده می کنند هم می توانند این کار را انجام دهند.

  • لوگوها:

لوگوها یک جذابیت بصری ایجاد می کنند، مخصوصاً وقتی که به طور گسترده شناخته شده باشند چرا که می توانند اعتبار یک محصول را در عرض چند ثانیه افزایش دهند.

حال چه لوگوی مشتریان، اپلیکیشن، نشانی از یک همکار محبوب یا پاداش باشد، لوگوها می توانند برای هر نوع سایتی به منزله بهترین نوع استفاده از تایید اجتماعی باشند.

  • تعداد مشترکین:

 وب سایت ClikZ خوانندگان را ترغیب به ثبت نام در خبرنامه اش می کند، آن هم با اشاره به این که بیش از ۲۰۰ هزار نفر از بازاریابان محتوا خبرنامه آنها را در ایمیل شان دریافت می کنند.

استفاده از تعداد مشترکین به مخاطب کمک می کند تا میزان حرفه ای هایی که به یک خبرنامه ی خاص علاقه مند هستند را متوجه شوند که همین موضوع دوباره نوعی حس تعلق خاطر ایجاد کرده و اشتراک را منطقی تر و با معناتر می کند.

  • نمایش مشتریان:

یک راه عالی دیگر برای بهره بردن از تاکتیک اجتماعی برای یک وب سایت، نمایش مشتریانی است که شرکت شما با آنها کار می کند.

اگر این مشتریان، مشتریان محبوبی باشند که توسط لوگوی خاص خودشان شناخته شده اند، شانس اعتماد بازدید کننده به خودی خود بالا می رود. در اینجا یک نوع حس آشنایی و ارتباط ایجاد می شود که همین ایجاد رابطه با مشتریان بلقوه را بالا می برد.

  • اشاره رسانه ای (Media Mention)

مانند مشتریان، اشاره رسانه ها هم به یک سایت کمک می کند تا از طریق یک سری منبع قابل احترام برای خودش اعتبار ایجاد کند. هر چه آن رسانه منتشر کننده محبوب تر باشد، شانس بالا بردن اعتماد میان شرکت و مشتری بالاتر می رود.

از همین رو، بسیاری از سایت ها منابعی که به آنها اشاره کرده اند را به نمایش در می آورند، مخصوصاً اگر این منابع انقدر شناخته شده باشند که بشود از روی لوگو تشخیص شان داد. با این کار آنها می توانند نشان دهند که پیوندها و لینک های با کیفیتی از آنها یاد کرده و تاییدشان کرده اند.

ادغام تایید اجتماعی با سئو

تایید اجتماعی نه تنها به تلاش های یک کمپانی در زمینه بازاریابی کمک می کند، بلکه بر روی سئو سایت آن هم تاثیرگذار خواهد بود.

  1. محتوای دست اول

مانند هر نوع محتوای دیگر، بررسی ها و توصیه ها همیشه در یک کمپانی جای دارند، چرا که آنها هم محتوایی دست اول تلقی شده و اگر تعداد آنها زیاد باشد موتورهای جستجو هم به شدت از آنها استقبال خواهند کرد.

علاوه براین، تایید اجتماعی و محتوای دست اول ممکن است در دیگر سایت ها اتفاق بیفتد و با یک لینک، محل اصلی آنها که وب سایت شما هست را به نمایش بگذارد.

بنابراین، بهتر است که یک کمپانی کاربران و متخصصین را تشویق به کامنت گذاری و نوشتن بررسی کنند، چرا که این هم یک راه فوق العاده برای کمک به بالا بردن سئو وب سایت است.

  1. اعتبار

تایید اجتماعی ممکن است بر اعتبار یک سایت تاثیرگذار باشد، حال چه موضوع بررسی ها باشد یا اشاره ی رسانه ها. در اصل، شبکه اجتماعی می تواند اعتبار شما را بیش از آنچه که تصور می کنید تقویت کند. بر سر اینکه سوشال سیگنال ها ارتباط مستقیمی با سئو دارند یا خیر بحث طولانی ای وجود دارد، اما وقتی موضوع اعتبار باشد نمی توان شبکه های اجتماعی را نادیده گرفت.

فرض کنیم یک شرکت محصول جدیدی منتشر می کند. شما بررسی ها را در صفحه تان به اشتراک گذاشته اید و کاربران از آنها هیجان زده اند. به غیر از بحث فروش و بررسی ها، کاربران گاهی انقدر در مورد یک محصول  هیجان زده می شوند که در سراسر شبکه های اجتماعی در مورد آن صحبت می کنند. همین موضوع باعث می شود که جاهای بی شماری به شما اشاره شده و کلی به وب سایت تان لینک داده می شود.

اگر اینفلوئنسرها و رسانه های مختلف در اکانت های شبکه های اجتماعی شان به شما اشاره ای بکنند، شما همزمان ایجاد اعتماد و اعتبار می کنید که این یعنی سیگنال های اجتماعی باعث افزایش اعتبارتان در زمینه کاری تان شده و موتورهای جستجو متوجه محبوبیت تان خواهند شد.

  1. رنکینگ

با افزایش محتوای دست اول و اعتبار، شانس بهبود موقعیت شما در SERPها هم افزایش پیدا می کند. موتورهای جستجو دوستدار مرتبط بودن، دست اولی و لینک ها هستند که همین هم تایید اجتماعی را برای کمپانی ها چالش برانگیز کرده و می تواند یک بررسی را به فرصتی برای بهبود سئو سایت تبدیل کند.

تایید اجتماعی ممکن است حتی مهم تر هم باشد وقتی که بدانید محتوا به طور مستقیم از سوی کاربران می آید؛ که این یعنی یک نمای کلی بهتر از صفحه تان به دیگران ارائه شده و شانس فروش تان بالا می رود.

هر چه مشتریان بیشتری  محصول را بررسی کنند، جستجوی {محصول + نظرات} محبوب تر شده و کمک می کند که توسط مشتریان بیشتری شناخته شوید.

بررسی کاربران ممکن است، به طولانی شدن در جستجوها هم کمک کند، چرا که زبان شبیه به نوع افرادی است که یک محصول را جستجو می کنند که همین شانس هدف قرار دادن مخاطبین درست را افزایش می دهد. در واقع از نحوه جستجوی افراد می شود خصوصیات آنها را دریافت.

در انتها

راه های زیادی برای بکارگیری تایید اجتماعی در وب سایت تان وجود دارد و به یاد داشتن نکات زیر در این مسیر خالی از لطف نیست:

_ محتوای جدید همیشه مورد استفاده قرار می گیرد.
_ صحبت کاربران در مورد محصول شما بیشتر از هر گونه تلاش تبلیغاتی تان موثر خواهد بود.
_ ساخت بک لینک، حتی اگر از طریق شبکه های اجتماعی باشد، همیشه خوب است.

_ ارزش قائل شدن موتورهای جست وجو برای اعتبار و سیگنال های اجتماعی را نمی توان نادیده گرفت.

_ همیشه یک راه جدید برای ایجاد اعتبار و اطمینان وجود دارد.

_ فراموش نکنید که ایده های جدیدی که به تایید اجتماعی تان کمک می کنند را آزمایش کنید.

منبع:
منبع:newseo

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.