قالب وردپرس افزونه وردپرس

بهینه سازی وبسایت شما جهت افزایش فروش

بهینه سازی وبسایت شما جهت افزایش فروش

بهینه سازی وبسایت یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که رابطه مستقیم با افزایش فروش سایت شما خواهد داشت که اغلب دارندگان وبسایت‌ها یا اطلاعات چندانی در این مورد ندارند و یا هیچ انرژی صرف این کار نمی‌کنند. با توجه به این موضوع که کاربران در حال حاضر ترجیح می‌دهند که مراحل کوتاه‌تری را در وب‌سایت‌ها طی کنند، گرفتن اطلاعات افرادی که می‌توانند به موقعیت فروش مناسب تبدیل شوند، بسیار سخت‌تر شده. در اینجاست که باید به راهکارهایی اشاره کنیم که به شدت در جذب موقعیت‌های فروش تاثیر می‌گذارند و سبب می‌شوند که مخاطب بیشتر به دادن اطلاعات فردی‌اش تمایل نشان دهد.

 ۵ راهکار مهم برای بهینه سازی وبسایت شما جهت افزایش فروش:

۱) تمام مراحلی که برای دریافت اطلاعات وجود دارد را بهینه‌سازی کنید:

– Call-to-Action ها (دکمه‌های فراخوان):

یکی از موارد مهم بهینه سازی وبسایت براب افزایش فروش این است که باید سعی کنید دکمه‌های فراخوان خود را با اصول مهم CTA یا همان دعوت به اقدام هماهنگ کنید. تا می‌توانید بر روی دکمه‌های فراخوان خود تست انجام داده و از نتایج بدست آمده برای بهینه‌سازی بهره ببرید. تست A,B. در روزهای آینده مطالب مفیدی در قسمت آکادمی در همین رابطه منتشر خواهم کرد.

– صفحات فرود:

بر اساس یک تحقیق که توسط تیم Hubspot صورت گرفته، وب‌سایت‌هایی که بیش از ۳۰ صفحه فرود در خود دارند نسبت به وب‌سایت‌هایی که ۱ تا ۵ صفحه فرود در آنها قرار گرفته، حدود ۷ برابر موقعیت فروش بیشتری داشته‌اند. پس همواره به صفحات فرود خود اهمیت داده و سعی کنید بر حسب نیاز تعداد آنها را افزایش دهید.

– صفحه “تشکر از شما”:

این صفحه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به شدت در میزان وفاداری مشتری تاثیر مثبت می‌گذارد. همیشه درنظر داشته باشید که وقتی یک پیشنهاد در ازای دریافت ایمیل مخاطب می‌دهید، در صفحه تشکر از او پیشنهادی که ممکن است یک کتاب یا محتوا باشد را برای دانلود قرار دهید.

۲) Call-to-Action ها را شخصی سازی کنید:

Unbounced اخیرا یک آمار از کلیک خوری دکمه‌های فراخوان منتشر کرده که واقعا جالب است. دکمه‌های فراخوانی که بر اساس محتوا دینامیک ایجاد و صفحات مربوط به آنها شخصی سازی شده‌اند، ۴۲ درصد نسبت به نمونه‌های دیگر کلیک بیشتری بر آنها وارد شده است.

۳) تست تست و همچنان تست:

یکی از مواردی که در بهینه سازی وبسایت باید انجام دهید این است که خیلی مواقع شما با مخاطبانی در ارتباط هستید که حدسیات شما روی آنها جواب نمی‌دهد. به همین دلیل لازم است که روی رفتار آنها تست انجام داده و در حقیقت واکنش‌ها و رفتار آنها را آنالیز کنید.

برای نمونه وب‌سایت Friendlybuy به کمک تست‌هایی که روی دکمه‌های فراخوان خود انجام داده، توانسته تا به امروز ۲۱۱% میزان نرخ کلیک‌خوری آنها را افزایش دهد.

۴) موقعیت‌های فروش خود را پرورش دهید:

هیچ موقعیت فروشی به راحتی تبدیل به یک مشتری وفادار نمی‌شود. موقعیت‌های فروش فقط و فقط به واسطه تلاش‌های شما به مشتری‌های وفادار تبدیل می‌گردند.

برای نمونه ارسال محتوا مفید و غنی به شدت روی تبدیل موقعیت فروش به مشتری، تاثیر مثبت می‌گذارد. از سوی دیگر رفتارشناسی موضوع دیگری است که سبب می‌شود راحت‌تر با موقعیت‌های فروش خود وارد مرحله معامله شوید.

۵) بررسی کنید موقعیت‌های فروش شما در چه مرحله‌ای هستند:

ممکن است غافل شدن از یک موقعیت فروش مناسب، ضرر بسیاری به کسب‌وکار شما وارد کند. پس همواره همه موقعیت‌های فروش خود را دنبال کرده و دریابید که در چه مرحله‌ای از تبدیل شدن به مشتری قرار دارند.

در این مقاله من ۵ راهکار مهم برای بهینه سازی وبسایت شما جهت افزایش فروش ارائه دادم که در روزهای آینده در بخش آکادمی بیشتر در مورد این موارد با شما صحبت خواهم کرد.

اگر شما هم راهکاری برای افزایش تعداد موقعیت‌های فروش در وب‌سایتتان انجام داده‌اید، آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع : behtarinideh.com

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.