قالب وردپرس افزونه وردپرس

آشنایی با تکنیک های کلاه سیاه سئو (انجامشان ندهید!)

مفهوم تکنیک سئو کلاه سیاه (Black hat Seo)

تکنیک سئو کلاه سیاه، نقطه مقابل سئو کلاه سفید می باشد و از روش های خطرناک و غیر اصولی برای بالا بردن سریع رتبه و اعتبار سایت استفاده می کند. در سئوی کلاه سیاه، صرفا هدف کسب رتبه خوب در موتورهای جستجو می باشد و هیچ تمرکزی بر روی خواسته های کاربران نیست.

در گذشته باور بر این بود که این تکنیک ممکن است در کوتاه مدت برای بالا بردن رتبه سایت مناسب باشد ولی در دراز مدت تاثیر منفی خواهد گذاشت. اما امروزه با توجه به اینکه گوگل از هوش مصنوعی استفاده می کند و الگوریتم های بسیار هوشمندی را در خصوص سئو دارا می باشد، عملا این تکنیک دیگر کاربری نخواهد داشت و در صورتی که گوگل تشخیص دهد شما از روش های مربوط به تکنیک سئو کلاه سیاه برای بالا بردن رتبه سایت خود استفاده کرده اید، بلافاصله سایت شما را به عنوان یک پنالتی در نظر گرفته و نزول رتبه خواهید داشت، ضمن اینکه ممکن است سایت شما را DeIndex کند بدین معنا که محتوای سایت شما را دیگر ایندکس نکند و در نهایت سایت شما افتخار کسب رتبه در گوگل را از دست می دهد.

روش های استفاده شده در سئو کلاه سیاه

بمباران کلمات کلیدی (Keyword Stuffing)

در گذشته یکی از تکنیک های رایج بین سئوکاران، استفاده زیاد و تکراری از کلمات کلیدی بود و تاثیرات مثبتی هم داشت. اما گوگل به سرعت متوجه این تکنیک شد و با استفاده از الگوریتم هایی مثل پاندا، تکرار کلمات کلیدی در متن را شناسایی کرده و سایت شما را نیز به عنوان یک پنالتی در نظر می گیرد و سایت شما افت رتبه را تجربه خواهد کرد.

منظور از بمباران کلمات کلیدی، استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در سایت می باشد. عموما این امر در ۳ قسمت انجام می شود:

استفاده زیاد از کلمات کلیدی در توضیحات صفحات (Meta Description)
استفاده مکرر از کلمات کلیدی در متن مقالات
تکرار کلمات کلیدی در عنوان مطالب
متون و لینک های مخفی
برخی از وب سایت ها، متن ها و لینک هایی را در پایان صفحات یا در پایان متن اصلی مقاله ها، با تکنیک های مختلفی از دید کاربر مخفی می کنند. مخفی کردن کلمات کلیدی و لینک ها تاثیر منفی زیادی در سئو سایت شما خواهد داشت.

وبمستران عموما با استفاده از روش های زیر متون و لینک ها را از دید کاربران مخفی می نمایند:

سایز فونت را برابر ۰ قرار می دهند تا متن قابل رویت نباشد.
متن را همرنگ پس زمینه وب سایت قرار می دهند. در این حالت اگر شما کل صفحه را انتخاب کنید (با فشردن کلیدهای ترکیبی CTRL+A)، محتوای مخفی شده قابل رویت خواهد بود.
از برخی کدهای CSS استفاده می کنند تا متن را در محدوده ای خارج از کادر نمایش نشان دهند.


سرقت دامنه

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام تایپ عبارتی در گوگل بطور مثال یک حرف را جابه جا، اضافه و یا کم بنوسید. مثلا به جای bing.com عبارت biing.com را تایپ نمایید، این یک اشتباه ساده است اما ممکن است برخی افراد این دامنه را خریداری کرده باشند و شما با یک اشتباه به راحتی ناچار به بازدید از سایت آن ها شوید. اصولا مجموعه ها و سایت های پربازدید دامنه های مشابه دامنه ی اصلی خود را خریداری می کنند تا از بروز چنین سواستفاده هایی جلوگیری کنند.

سوء استفاده از اشتباه تایپی کاربران برای هدایت آنان به سایتی دیگر به اصطلاح سرقت دامنه نامیده می شود و از نظر گوگل یک پنالتی خواهد بود.

محتوای بی کیفیت

برخی کاربران، فقط برای اینکه به نظر برسد سایت آن ها فعالیت مستمری دارد و روزانه محتوای آن به روز می شود، اقدام به تولید محتوای بی کیفیت و بدون رعایت اصول سئو می کنند. این امر نیز موجب افت رتبه سایت خواهد شد و گوگل در هنگام ایندکس محتوای سایت کاملا این موارد را شناسایی می کند.

محتوای تکثیر شده

استفاده از محتوای کپی و تکراری نیز می تواند سایت شما را به شدت در کسب جایگاه مناسب در گوگل ناکام بگذارد. گوگل، الگوریتم های فوق العاده هوشمندی در جهت شناسایی محتوای Duplicate و تکراری دارد.

ریدایرکت های تو در تو و بی مورد

برخی اوقات وبمستران برای اینکه کاربر را مجبور به بازدید از محتوای مورد نظر خود کنند، از ریدایرکت های تو در تو و بی مورد استفاده می کنند. مثلا شما با کلیک بر روی صفحه ی اخبار، وارد صفحه ی تبلیغات می شوید. این نمونه ها کم نیستند و گوگل نیز این سایت ها را شناسایی کرده و آن ها را جریمه خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی

بهترین راه تولید محتوا سئو شده

رابطه خوب بین سئو و محتوای عالی ضروری است! در اینجا ۱۰ نکته در مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *