قالب وردپرس افزونه وردپرس

چگونه رتبه اول جستجوگر گوگل را کسب کنیم؟

در این مطلب به بررسی چگونگی رسیدن به رتبه اول گوگل می پردازیم. در ابتدا به بیان دلیل اهمیت رتبه یک گوگل پرداخته و شما را با قوانین کار آشنا می کنیم. همچنین ویژگی هایی که یک سایت و صفحات آن، بایستی برای رسیدن به این جایگاه داشته باشد را شرح خواهیم داد.

جایگزینی چیزی که بسیار با ارزش بوده و هوشمندانه ایجاد شده است با چیز مشابه دیگری که تازه به میدان آمده و عملا یک کپی ضعیف از آیتم های موجود است، کار بسیار سختیست. رتبه بندی سایت ها توسط گوگل بر پایه شایسته سالاریست و در صورتی که به این ویژگی مجهز باشید، گوگل امتیازات زیادی را برایتان در نظر خواهد داشت.

معمولا ریسک های کمتری در استراتژی های بلند مدت و بالعکس ریسک های بیشتری در استراتژی های کوتاه مدت رسیدن به رتبه اول گوگل وجود دارد. اگر شما صاحب یک کسب و کار معتبر بوده و درامد شما به وب سایتتان وابسته است، مطمئنا بهتر است که به سمت تکنیک های کم ارزش برای رسیدن به رتبه یک گوگل نروید.

در حالت کلی ابزاهای آنلاین و دسکتاپی زیاید برای چک کردن رتبه سایت وجود دارند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که گوگل علاقه ای به این گونه برنامه ها ندارد.

ویژگی های رتبه یک بودن چیست؟

رتبه یک گوگل در نتایج جستجو دارای ویژگی های زیر است:

ببیشترین بازدید و کلیک را از طرف کاربران دریافت می کند.

کلیک های آن بیشتر از رتبه دوم می باشد.

تعداد کلیک های آن بسیار فراتر از هشت آیتم دیگر صفحه اول می باشد.

نکته مهم در ایجا اینست که صفحه ای از سایت شما که رتبه اول را به خود اختصاص داده، نسبت به دیگر صفحات رقبا در عبارت مورد جستجو ارتباط زیادی با عبارت مورد جستجوی کاربر داشته باشد. این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که در صورت عدم وجود ارتبط کافی، رتبه سایت شما نزول پیدا خواهد کرد.

این روزها بسیاری از افراد می پرسند که چگونه به صفحه اول گوگل و خصوصا رتبه یک گوگل دست یابیم؟

حقیقت این است که گوگل در اغلب مواقع به ایجاد تغییر در جایگاه سایت ها در صفحه اول گوگل می پردازد. در حالت کلی دو روش برای رسیدن به رتبه اول گوگل وجود دارد:

طبیعی: شامل لیست صفحات، لیست محل ها، اخبار، ویدئو، نقشه، مکان، بلاگ، تصویر، پست های شبکه های اجتماعی

پولی

رتبه یک گوگل در نتایج طبیعی آن بسیار ارزشمند است، چرا که به ازای کلیک بر روی آن، پولی از شما دریافت نمی شود. وب سایت هایی که دارای رتبه اول گوگل در چندین کلمه پر جستجو هستند، غالبا ترافیک رایگان زیادی دریافت می کنند.

در حیطه های بسیار رقابتی شاید شما ترغیب به استفاده از گوگل ادوردز برای رسیدن به رتبه یک گوگل شوید، اما با پایان یافتن شارژ حسابتان، نمایش سایتتان نیز به صفر خواهد رسید.

انواع کلمات کلیدی برای کسب رتبه کدامند؟

بسته به نوع رقابت و حیطه کاریتان، عبارات مختلفی برای کسب رتبه وجود دارند. سختی کسب رتبه در این کلمات به میزان رقابت و طول کلمه کلیدی شما وابسته است.

کسب رتبه برای نام برند (آسان): انتخاب نام برندی مستقل و خاص به شما در این کار کمک زیادی می کند. تنها بهینه سازی های کوچک و چند لینک داخلی و بک لینک برای نام برندتان، می تواند موجب کسب رتبه اول گوگل برای سایت، در جستجوی نام برندتان شود. تنها در شرایطی این کار دشوارتر می گردد که اعتبار زیادی نداشته و همینطور برندی با نام مشابه و در همان منطقه کاری شما وجود داشته باشد.

کسب رتبه برای نام خدماتتان در منطقه شما (معمولا آسان): معمولا این کار آسان بوده و به واسطه ذکر نام منطقه و نام خدماتتان در صفحه می توانید به این هدف نزدیک شوید. همچنین بهینه سازی بهتر سایت موجب کسب رتبه بالاتر می گردد.

کسب رتبه برای نام خدماتتان در کشور (معمولا دست یافتنی): کسب این هدف کمی سختر از مورد قبل بوده، اما به واسطه کسب بک لینک از سایت های مشابه و حتی با کیفیت معمولی هم قابل دست یافتن است. همچنین تولید محتوایی بسیار با کیفیت برای صفحات فرودتان نیز امری ضروریست.

دقت داشته باشید که گوگل هیچ دینی به کسی نداشه و صرف کسب رتبه یک برای سالیان متوالی، نمی تواند دلیلی بر دائمی بودن جایگاه سایتتان باشد. در واقع امروزه با توجه به تغییرات زیاد و مکرر الگوریتم های گوگل، مشاهده می کنیم که رتبه سایت ها در صفحه اول گوگل مدام در حال تغییر بوده و بنابرابن چیزی به نام تضمین رتبه یک گوگل وجود ندارد.

به جای انجام کارهایی مانند خرید بک لینک، لینک سازی به صورت گسترده، خرید دامین های مختلف و ریدایرکت آنها به سایت خود و از این قبیل کارها، بهتر است که به تولید محتوا و بهتر کردن وب سایت خود بپردازید. ممکن است که کسب رتبه با چنین روشی زمانبر باشد، اما بالاخره به هدف خود خواهید رسید.

مطمئنا وب سایت هایی در هر حیطه کاری وجود دارند که با استفاده از خرید بک لینک و فریب گوگل به رتبه های خوبی رسیده و شاید هم مدتها در آنجا باقی بمانند. اما بالاخره سیستم شبیه سازی آن ها توسط گوگل شناسایی شده و رتبه سایتشان با افت شدیدی رو به رو خواهد شد.

این همان کاریست که ما در مشاوره سئو به مشتریانمان ارائه می دهیم. ما به وب سایت ها کمک می کنیم تا رتبه بهتری در گوگل کسب کنند و وبسایتشان از دید کاربران نیز بهتر جلوه کند. این یک استراتژی بلند مدت بوده، زمان زیادی می برد، اما دقت داشته باشید که تنها روش قابل اتکا برای رسیدن به موفقیت می باشد.

ما نمی دانیم که گوگل دقیقا چگونه کار می کند. هیچ سئوکاری مجهز به چنین دانشی نیست. رادزاد در کار خود موفق است، چرا که می داند که گوگل چه نوع سایت هایی را دوست دارد و بدین واسطه به مشتریانمان کمک می کنیم تا به این هدف نزدیک شوند.

بعضی مواقع نیز بایست به جای تمرکز بر روی اینکه چه کارهایی انجام دهیم، بهتر است دقت داشته باشیم که چه کارهایی را نباید انجام دهیم. همچنین اگر می خواهید که خود سئو سایت را به دست بگیرید بهتر است که ابتدا به یادگیری سئو فکر کنید.

کلام آخر

اگر می خواهید که سئو را به ما بسپارید، ابتدا نیاز است که آن را کاملا درک کنید. به عنوان مثال اگر صاحب یک سایت تک صفحه ای هستید، ما نمی توانیم کمک زیادی به شما کنیم. چرا که وب سایت های تک صفحه ای اصولا ایده خوبی برای یک وب سایت نیستند. در چنین شرایطی بهتر است رو به دیگر روش های دیجیتال مارکتینگ مانند ادوردز رو بیاورید. اما در دیگر شرایط ما آماده هستیم تا با بهترین کیفیت سایت شما را بهینه سازی کنیم.

همچنین قابل ذکر است که آموزش های بیشتر سئو در مقالات seoinsite.ir موجود می باشد.

مطلب پیشنهادی

بهترین راه تولید محتوا سئو شده

رابطه خوب بین سئو و محتوای عالی ضروری است! در اینجا ۱۰ نکته در مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *