قالب وردپرس افزونه وردپرس

سئو چیست ؟

سئو یکی از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ است که اگر در فضای آنلاین فعالیت داشته باشید یا به موضوعات مرتبط با آن علاقمند باشید، ناگزیر هستید برای یادگیری آن وقت بگذارید. اما اگر هیچ آشنایی با آن ندارید ابتدا توضیحات این صفحه را بخوانید و سپس شما را برای آَنایی بیشتر با مقالات آموزشی مرتبط در سایت آشنا خواهیم کرد.

صفحه سئو چیست ؟

ادعا نمیکنیم که با خواندن مقالات آموزشی ما به یک متخصص سئو تبدیل خواهید شد زیرا برای رسیدن به این تسلط شرکت در دوره های حرفه ای بعد از یادگیری سطح مقدماتی سئو و استفاده از تجربیات اساتید این حوزه می تواند باعث افزایش آگاهی شما در این حوزه شود. دقت کنید که خواندن مقالات آموزشی ما را ابتدا از همین صفحه باید آغاز کنید زیرا باید برایتان سئو را معرفی کنیم.

همانطور که گفتیم هدف ما آشنایی شما با کلیات SEO و برخی از پایه‌ای‌ترین تکنیک های سئو است. تا هم بتوانند کارهای ساده‌ و اولیه‌ی سئو برای سایت یا وبلاگ خود را مدیریت کنید و هم در صورت علاقه، مسیری برای مطالعه و یادگیری بیشتر سئو پیش روی شما ترسیم شود.

سئو مخفف چیست؟

کلمه‌ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که می‌توان آن را به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ترجمه کرد.

هدف روش های سئو این است که هنگام جستجوی کاربران در گوگل و سایر موتورهای جستجو، این موتورها رتبه‌ی بهتری را به مقاله‌ها و محتوای یک سایت اختصاص دهند. در حقیقت وجود یک محتوا در جستجوگر با نمایش آن در صفحه اول بسیار متفاوت است. شما در سئو کردن تلاش می کنید تا خود را به جستجوگر و کاربرانش اثبات کنید تا به شما و خدماتتان باور داشته و از آن استفاده کنند. با این کار جستجو گر نیز به شما فرصت بهتری برای دیده شدن خواهد داد. پس شیوا ترین جمله برای این بحث این است که بگوییم ارتباط گرفتن درست و ثابت کردن سایت به یک جستجو گر یعنی همان انجام سئو برای سایت.

تعریف سئو و چند نکته درباره SEO

اگر چه به نظر نمی‌رسد تاکید بر اهمیت SEO چندان ضروری باشد،‌ اما بد نیست مروری به برخی آمارهای منتشر شده درباره موتورهای جستجو داشته باشیم‌.

طبیعی است که با توجه به روش اجرای تحقیق، آمار و ارقام ارائه شده توسط منابع مختلف، می‌توانند متفاوت باشند؛ بنابراین شاید بهتر باشد به جای تمرکز بر مقدار دقیق اعداد، بیشتر به مقیاس و اهمیت نسبی آنها توجه کنیم:

 مردم جهان روزانه بین ۶ تا ۷ میلیارد بار از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. تصور کنید حتی بخش کوچکی از این جستجو می تواند شهرت و درآمد بی نظیری برایتان به همراه آورد. پس همینجا ارزش سئو مشخص می شود.

 هفتاد تا هشتاد درصد جستجوگران، به لینک‌هایی که به صورت تبلیغ (با پرداخت پول) توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل، نمایش داده می‌شوند، نگاه نمی‌کنند. پس دوباره ارزش سئو کردن طبیعی یک سایت مشخص می شود؛ یعنی نیازی به تبلیغ در خود گوگل و یا دیگر جستجو‌گر ها نیست اگر شما سئو را به درستی انجام دهید و آن را مستمر پیگیری کنید.

 کسی که از طریق کلیک کردن روی لینک در موتور جستجو وارد فضای آنلاین شما می‌شود، در مقایسه با کسی که شما برای بازاریابی به سراغ او رفته‌اید، برای تبدیل شدن به یک مشتری هزینه‌ی کمتری خواهد داشت.

یکی از انواع سئو، سئو کلاه سفید است. در صفحه سئو کلاه سفید شما می توانید با این مفهوم بهتر آشنا شوید.

در حال حاضر کدام موتورهای جستجو بیشتر استفاده می‌شوند؟

کم نیستند کسانی که موتور جستجو و گوگل را به عنوان واژه‌های مترادف به کار می‌برند.

البته به سادگی هم نمی‌توان از این کار ایراد گرفت؛ چون حتی Google کردن هم به عنوان یک فعل در زبان انگلیسی پذیرفته شده است. پس اهمیت سئو کردن برای جستجو گر گوگل را فهمیدید پس در نتیجه وقت و هزینه ای که برای سئو کردن مستمر خواهید گذاشت در دنیای وب برایتان سودمند خواهد شد. اگر می خواهید خودتان سئو را یادبگیرید که قطعا همینگونه است؛ زیرا آمده اید تا مقاله سئو چیست؟ را در سایت آموزش سئو رایگان seoinsite.ir  بخوانید.

باید بگوییم که سرمایه گذاری در این زمینه حتی در این روز ها که تعداد افرادی که سئو را انجام می دهند زیاد شده است؛ نیز یک کار مفید است زیرا نیاز روز افزون می باشد و باید یادگیری سئو را شروع کنید پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر مقاله اختصاصی سئو چیست؟ را بخوانید.

هم چنین می توانید از مقالات زیر نیز استفاده کنید:

چگونه رتبه اول جستجوگر گوگل را کسب کنیم؟

چگونه صفحه اصلی سایت خود را بهینه کنیم؟

چگونه پست های وبلاگ خود را برای موتورهای جستجو و ترافیک بهینه کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *