پنجشنبه , مهر ۶ ۱۴۰۲
قالب وردپرس افزونه وردپرس

قبل از هر چیزی بیایید تگ h1 را معرفی کنیم

در مقاله های پیشین برایتان توضیح دادیم که اهمیت یک محتوای خوب چیست؟ در حقیقت برای مخاطب شما محتوای شما مهم ترین خدمت شما می باشد اگر جامع  و مفید باشد مورد رضایت مخاطب قرار گرفته و عامل پیشرفت شما خواهد شد.

در این مقاله از تاثیر تگ ها h1-h6 برایتان نوشته ایم قطعا تاثیر این تگ ها بسیار زیاد است که ما لازم دانستیم برایتان شرح دهیم. استفاده از این تگ ها در حقیقت از اجباری ترین کار ها در یک صفحه برای سئو خوب می باشد. در ادامه مقاله دلیل این جمله ها را خواهید خواند.

قبل از هر چیزی بیایید تگ h1 را معرفی کنیم.

h1 یک تگ HTML است که یک عنوان را در یک سایت نمایش می دهد. h1 مخفف hyperText در زبان HTML می باشد که اکثر وب سایت ها از این زبان برای ایجاد صفحات وب استفاده می کنند. HTML Heading دارای شش عنوان تگ متفاوت h1 الی h6 است. h1 مهمترین برچسب محسوب می شود و h6 کمترین اهمیت را دارد.

اما شاید دلیل اهمیت تگ h1  را بپرسید پس برای رسیدن به پاسخ به ادامه مقاله لطفا توجه کنید.

 برای اینکه این سوال شما را به درستی پاسخ دهیم با یک مثال ساده برایتان شرح می دهیم توجه کنید این تگ جدای از تفاورت ظاهری که دارد و شاید اولین نکته در نظر شما همین باشد این تگ معنا دار می باشد و موتور جستجو آن را به عنوان یک عنوان برای محتوای سایت می داند و در حقیقت بیشترین نمایش نتایج نیز با توجه به عنوان سایت انتخاب می شود با قرار دادن جمله با حجم مناسب در داخل این تگ در سایت شما توضیح کوتاه و سئو شده ای از کل محتوا را ارائه کرده اید و موتور جستجو از طریق همین عنوان و تگ h1 شما را به عنوان یک نتیجه و پاسخ به کاربر نشان خواهد داد و حالا متوجه دلیل این اهمیت شدید.

یکی از شیوه های سئو کاران نیز استفاده درست از این تگ ها می باشد و با قرار دادن عنوانی سئو برای سایت شما ترافیک بالاتری تولید خواهند کرد اگر می خواهید با ترافیک اینترنتی نیز آشنا شوید ما یک مقاله کامل در این موضوع برایتان نوشته ایم.

شاید بپرسید خودمان چگونه یک تگ h1 منحصر به فرد بنویسم در حقیقت کار سختی نیست جدای از اینکه تیم ما با تخصص بالا نیز این کار را برایتان انجام می دهد اگر دوسدارید خودتان نیز این کار را انجام دهید کافیست یک جمله نه چندان طولانی حاوی توضیحات کلی و بهینه شده از محتوای سایت باشد.

تعدادی قواعد وجود دارد که با استفاده از آنها شما می توانید از این تگ های h1 استفاده کرده و سبب پیشرفت آن صفحه و ارتقا رتبه در نتایج گوگل شود به ادامه مقاله که این قواعد را شرح داده ایم توجه کنید.

فقط از یک تگ h1 استفاده کنید. هر صفحه فقط و فقط یک تگ h1 نیاز دارد هیچ دلیلی برای استفاده بیش از یک تگ h1 وجود ندارد. زیرا حضور ۲ تگ h1 در صفحه باعث سردرگمی موتورهای جستجو می شود و قدرت سئو صفحه را به مراتب کمتر کند.

h1 شما باید توصیفی از موضوع صفحه شما باشد. یعنی h1 باید در مورد محتوا آن صفحه توضیح خوبی ارائه دهد. شاید بهتر است بگویم برچسب h1  بسیار شبیه برچسب عنوان شما می باشد بنابراین معمولا برچسب h1 عنوان پست یا مقاله یا وبلاگ شما می باشد. به طور معمول برچسب h1 به خواننده حس قوی از آنچه می خواهد بخواند می دهد.

طول h1 باید بین ۲۰ تا ۷۰ کاراکتر باشد. در حالت کلی طول h1 خیلی اهمیت زیادی ندارد به دلیل اینکه من این موضوع را دنبال کردم این امر است که اگر خیلی کوتاه طول h1 را انتخاب کنید فرصت استفاده از کلید واژه مناسب را هدر داده اید و اگر خیلی هم طولانی باشد قدرت h1 را کم کرده اید. ۲۰ تا ۷۰ کاراکتر طول مناسبی برای استفاده از یک جمله عادی است.

به خاطر داشته باشید H1 یک عنصر معنایی است نه یک عنصر بصری و این نکته بسیار مهم است که بتوانید این وجه تمایز را حفظ کنید و به درستی استفاده نمایید.

دلیل این امر هم پیشرفت گسترده سئو در طی این چند سال بوده است که نقش تاثیر تجربه به کاربر در موتورهای جستجو می باشد.

پس در واقع h1 شما باید به صورت مستقیم با کاربر صحبت کند!

در سال ۲۰۱۵ یک مطالعه گسترده روی عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو انجام شد و نتیجه این برسی این موضوع بود که بزرگترین تاثیر تگ h1 وجود خود تگ نیست بلکه روشی است که به وسیله ی این تگ قالب را فرمت می کنند.

امیدواریم به پاسخ سوال خود رسیده باشید حتی اگر برای گرفتن مشاوره سئو به کمک بیشتری از مقاله های سایت نیازمند هستید با تلفن تماس ما می توانید مشاوره وراهنمایی های خوبی گرفته و باعث پیشرفت کسب و کارهایتان شوید.

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.