قالب وردپرس افزونه وردپرس

آشنایی با سئوکلاه سیاه

آشنایی با سئوکلاه سیاه

فهرست مطالب

سئو کلاه سیاه چیست؟

چرا نباید از سئوی کلاه سیاه استفاده کنیم؟

چگونه از سئوی سیاه دوری کنیم؟

تکنیک های سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست؟

در اصطلاحات سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو، سئو کلاه سیاه به استفاده از استراتژی‌های تهاجمی سئو، تکنیک‌ها و تاکتیک‌هایی اشاره دارد که فقط روی موتورهای جستجو تمرکز دارند و نه مخاطب انسانی. با این حال معمولاً هم از دستورالعمل‌های موتورهای جستجو پیروی نمی‌کنند بلکه سعی دارند تا با تظاهر، موتورهای جستجو را فریب داده و کاری کنند که به نظر برسد کاملاً مطابق با قوانین آن‌ها عمل کرده‌اند. دقیقا در مقابل سئو کلاه سفید قرار دارد که در مقاله های پیشین با آن نیز آشنا شدیم. برخی از نمونه‌های تکنیک‌های سئو کلاه سیاه عبارت‌اند از چپاندن کلمات کلیدی، متن نامرئی، صفحات درگاه، اضافه کردن کلمات کلیدی غیر مرتبط به محتوای صفحه، خریدن بک لینک و انتشار محتوای تکراری.

چرا نباید از سئوی کلاه سیاه استفاده کنیم؟

انجام تکنیک‌های کلاه سیاه برای سایت شما بسیار خطرناک هستند زیرا توسط موتور جستجو تشخیص داده شده و مجازات می شود. در نتیجه انجام این تکنیک‌ها، یک وب‌سایت حتی حذف شود. اگر میخواهید چگونگی مجازات را بدانید، آنها معمولاً شامل افت ناگهانی و شدید رتبه سایت یا صفحه است و در موارد نادری هم حذف کامل سایت از صفحه نتایج جستجو مشاهده شده است. این ممنوعیت یک مرگ برای سایت شما به حساب می آید. زیرا اگر تجارتی با چنین جریمه‌ای مواجه شود، ترافیک طبیعی آن به صفر خواهد رسید. قطعا چنین مجازاتی بزرگترین ضربه را خواهد زد.

چگونه از سئوی سیاه دوری کنیم؟

با رعایت مواردی که در ادامه شرح خواهیم داد شما از سئو سیاه دوری خواهید کرد:

  • هیچگاه بک لینک خریداری نکنید، اجازه بدهید بک لینک‌ها به طور طبیعی روانه سایت شما شوند. هم‌چنین می‌توانید از رپورتاژ نویسی به جای آن استفاده کنید.
  • محتوای تازه، کامل و دسته اول تولید کنید.
  • مخاطبان و نیازهایشان را در مرکز توجه سایت قرار دهید.
  • سرعت وب‌سایتتان را افزایش دهید.
  • تجربه کاربری کاربران خود را نیز بهتر کنید.

تکنیک های سئو کلاه سیاه

تعدادی از این تکنیک ها را برایتان معرفی می کنیم اما بدانید که تکنیک های سئو کلاه سیاه به تکنیک های این مقاله محدود نمی شود. اما با رعایت نکات این مقاله می توان ماندگاری رتبه سایت را تضمین کرد. تکنیک های سئو کلاه سیاه تکنیک هایی از سئو  هستند که در آن رتبه گیری سریع سایت در موتور جستجو در اولویت بوده و برای جذب مخاطب واقعی تلاشی نمی شود. روش های سئو سیاه بسیار سریع و بسیار ناپایدار می باشند. سئو کلاه سیاه ارزان ترین شکل سئو است و انجام آن نیازی به تخصص خاصی ندارد. بسیاری از سئو کاران کلاه سیاه به هیچ عنوان مطلبی به سایت اضافه نمی کنند. آنها تنها با روش هایی که مورد پسند و تایید گوگل نیست، رتبه سایت را در موتورهای جستجو بالا می برندتعدادی از این روشها عبارتند از:

استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط با افزودن واژگان جذاب بی ارتباط تنها برای افزایش میزان مخاطب صفحات خود شما شاید ترافیک را افزایش دهید اما سایت موفقی نخواهید بود. در حقیقت بهتر است روی یک موضوع تمرکز کنید.

نوشتن متن کم در صفحه، نوشتن متن مخفی، قرار دادن لینک مخفی از قراردادن متون غیر قانونی در زیر متن اصلی بصورتی که بدلیل همرنگی با پس زمینه قابل خواندن نباشند. از قرار دادن متن و عکس های لینک شده بصورتی که قابل تشخیص نباشند نیز بپرهیزید. محتوای خود را به گونه ای بنویسید که مورد رضایت کاربر واقعی قرار بگیرد.

از ایجاد یک صفحه با کلمات کلیدی بسیار که با کمک کد های جاوا و متا تگ کاربر را به صفحاتی نا مربوط انتقال می دهند در عوض صفحات توضیحاتی خود را جذاب بنویسید و محتوای آنها را با دقت انتخاب کنید.

از ایجاد یک صفحه و رنک گرفتن برای آن و بعد تغییر کامل محتوای آن صفحه جدا خودداری کنید. صفحات را هر از چندگاهی بروز رسانی کنید. اما تغییرات بنیادی در صفحه ایجاد نکنید.

از کپی کردن مطالب خود و دیگران در صفحات سایت بپرهیزید. کاربران امروزه همواره چنیدن لینک را در مرورگر بازکرده و بعد از یک مقایسه ابتدایی آنها، صفحه دلخواه خود را انتخاب می کنند. گوگل نیز در صورت تشخیص کپی بودن محتوا تاثیر منفی در رتبه شما اعمال می کند.

ایجاد یک ربات برای تولید متن وبلاگ ها با کلمات کلیدی جهت افزایش رتبه بلاگ و افزایش تبلیغات وبلاگ و کسب درآمد از تبلیغات در عوض بهتر است این هزینه را برای محتوای با کیفیت انجام دهید.

افزودن لینک به وبلاگ ها برا افزایش تعداد لینک های دریافتی سایت. از قرار دادن امکان لینک گذاری در کامنت بپرهیزید. خودتان در وبلاگ هایتان برای مطالبتان کامنت بگذارید تا دیگران هم به این کار تشویق شوند.

از تبادل لینک با وبلاگ های نا مرتبط خودداری کنید این کار در بلند مدت هیچ نتیجه بهتری برای سایت ایجاد نخواهد کرد. نویسندگان وبلاگ های با کیفیت را بیابید و از آنها برای نوشتن مطالب دعوت کنید.

امیدواریم به آشنایی لازم با سئو کلاه سیاه رسیده باشید همچنین بهتر است بگوییم که در مقاله های قبل تر نیز پاسخ بسیاری از سوالات شما نوشته شده است.

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *