دوشنبه , اسفند ۷ ۱۴۰۲
قالب وردپرس افزونه وردپرس

سئو محصولات فروشگاه اینترنتی

سئو محصولات فروشگاه اینترنتی

فهرست مطالب

گام های سئو فروشگاه

نکات قابل توجه در سئو فروشگاه

سئو محصولات برای سایت های فروشگاهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما باید از طرفی کاربران را راضی نگه دارید و از طرف دیگر باید اصول و نکات سئو را رعایت کنید و گوگل را متقاعد کنید که شما را به صفحه اول بیاورد. این دو کار ممکن است کمی دشوار باشد، مخصوصا زمانی که قرار است سئو محصولات برای هزاران محصول انجام شود. در این مقاله نکات مهمی درباره سئو محصولات سایت و خطاهایی که باید از آن جلوگیری کنید می گوییم.

گام های سئو فروشگاه

اولین گام رعایت اصول و مبانی سئو است که برای سئو محصولات باید رعایت کنید. تعداد کاراکترهای عنوان صفحه استاندارد باشد. چگالی تعداد تکرار عبارات کلیدی مناسب باشد. تعداد کلمات صفحه، توضیحات متا، عبارات کلیدی، سئو تصاویر و … همه اینها مواردی است که باید رعایت شوند و جز پایه و اصول سئو محتوا است.

گام بعدی انتخاب درست و بهینه کلمات کلیدی می باشد. از کلمات کلیدی راحت تری شروع کنید کلماتی که رقابت در آن ها سخت نباشد تا بتوانید اعتماد گوگل را جذب و وارد نتایج جستجو شوید و بعد از آن اقدام به انتشار مطلب در کلمات کلیدی سخت تر کنید.

همیشه برای محصولاتتان توضیحات کاملی بر با رعایت اصول سئو بنویسید به توضیحات کپی یا کوتاه راضی نباشید. برای بازدید کننده و حتی گوگل اهمیتی ندارد که شما چه تعداد محصول دارید اما برای آنها توضیحاتی که می نویسید بسیار مهم است. همیشه دقیق و با جزئیات کامل محصول را شرح دهید.

برای محصولاتتان از مشتریان خود نظر بخواهید تا بازدید کننده بعدی از کیفیت محصول و نظر خریداران نیز آگاهی پیدا کند.

تجربه کاربری بهتری را برای بینندگان خود فراهم کنید سایت شما باید خدمات را آسان تر به مشتری ارائه کند پس یکی دیگر از گام ها بهبود UX سایت می باشد.

با این امار های جستجو، قطعا از مهم ترین گام ها بهینه بودن فروشگاه بر روی موبایل نیز بسیار مهم استهر چه سریعتر این گام را نیز انجام دهید.

اگر با مراجعه کنندگانی از زبان  های دیگر و سر وکار دارید حتما  در سایت برای آن زبان نیز تولید محتوا انجام دهید و از استفاده از ترجمه های ماشینی خودداری کنید.

در یک مقاله کامل در مورد سرعت صفحات و سئو نوشته ایم آن را نیز بخوانید اما در اینجا اگر بخواهیم کوتاه اشاره کنیم هر چه سریعتر سرعت سایت خود را بررسی و آن را افزایش دهید.

در سایت های خود از لینک های انگلیسی استفاده کنید و از تولید لینک های یکتا به زبان فارسی خودداری کنید.

نکات قابل توجه در سئو فروشگاه

توضیحات محصول را حتی از سایت سازنده نیز کپی نکنید. قطعا هیچ کسی مانند سازنده محصول، بر روی آن محصول مسلط نیست. این موضوع ممکن است شما را وسوسه کند که توضیحات خود را از سازنده محصول کپی کنید. سایت های دیگر نیز ممکن است همین کار را انجام بدهند و محتوای شما کپی محسوب شود. یکی دیگر از معایب این کار این است که سایت شما حس اصالت را از دست می دهد.

در هیچ شرایطی صفحه ای که ساخته اید را حذف نکنید این کار تاثیر منفی شدیدی بر روی سئو سایت خواهد گذاشت.

از تکرار بیش از اندازه کلمات کلیدی خودداری کنید و یک تناسب کاربر پسند برای نوشته های خود ایجاد کنید تا گوگل نیز محتوا را به عنوان یک محتوای بی کیفیت در نظر نگیرد.

برخی از مدیران سایت ها از ربات هایی برای انتشار مطالب خودکار استفاده می کنند که این کار در طول زمانی به ضرر آن سایت خواهد بود حتی اگر در ابتدای کاربه ظاهر خوب به نظر آید.

در پایان مقاله باید بگوییم که قطعا می دانید، سئو سایت بسیار بر روی فروش شما تاثیرگذار است و می تواند درآمد شما را دگرگون کند. سئو محصولات تفاوت اصلی که با سئو موضوعات دیگر دارد، این است که سایت و محتوا باید کاربرپسند باشد. همانطور که بالاتر نیز گفته شد، سایت شما باید در ابتدا طراحی زیبایی داشته باشد و کاربر را به خود جذب کند. نیازی نیست سایت را شلوغ کنید، منظور از طراحی زیبا و کاربرپسند، تجربه کاربری است که شما باید حس خوبی در کاربر ایجاد کنید. بسیاری از سایت های بزرگ دنیا مانند آمازون، تمرکزشان بیشتر سمت تجربه کاربری است. سایت شما می تواند در عین سادگی، بسیار جذاب و کارآمد باشد برای مخاطبتان. نکته دیگری که وجود دارد افزایش حس اعتماد کاربران شما است. شما باید اعتماد کاربران خود را جلب کنید تا آنها از شما خرید کنند. قطعا کمتر کسی پیدا می شود که از سایتی که مورد اعتماد نیست خرید کند. گوگل بارها و بارها این موضوع را تکرار کرده است که شما ابتدا برای کاربران و سپس برای گوگل باید بسازید.

امیدواریم به پاسخ سوال خود رسیده باشید همچنین می توانید برای سئو فروشگاه اینترنتی خود و حتی راه اندازی آن با شماره تماس های ما در ارتباط باشید.

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.