چهارشنبه , آذر ۸ ۱۴۰۲
قالب وردپرس افزونه وردپرس

شیوه بررسی و افزایش سرعت سایت

شیوه بررسی و افزایش سرعت سایت

فهرست مطالب

معرفی ابزار های تست سرعت سایت

ارتباط سرعت سایت با سئو سایت چیست؟

نکات افزایش سرعت سایت

در مقاله های پیشین ما با نکات موثر در سئو آشنا شده اید یکی از آن ها بالا بودن سرعت سایت می باشد. با این مقاله به چگونگی بررسی این سرعت و افزایش آن در کنار شما خواهیم بود.

کاربری که وارد سایت شما می شود هیچ گاه نمی خواهد با صفحه های انتظار و یا حتی سرعت پایین دانلود اطلاعات رو به رو شود و قطعا در اولین لحظه سایت شما را به همین علت ترک خواهد کرد زیرا کاربر تشنه اطلاعات و سرعت بالا در بدست آوردن آن می باشد.

اگر می خواهید سرعت سایت خود را بررسی و برای افزایش آن اقدامات لازم را انجام دهید با ما به ادامه مقاله توجه کنید.

معرفی ابزار های تست سرعت سایت

برای انجام عملیات تست سرعت سایت ۴ ابزار رایگان و پر مصرف را برایتان معرفی می کنیم و دلیل این معرفی را نیز تک به تک بررسی خواهیم کرد این ۴ ابزار عبارتند از :

PageSpeed Insights

Gtmetrix

Webpagetest

Search console

PageSpeed Insights از ابزار های رایگان گوگل بوده وبرای تست سرعت سایت و سنجش تجربه کاربران می باشد. این ابزار همچنین بر اساس استاندارد های گوگل یعنی همان شاخص های رتبه بنده که در مقاله های پیشین توضیح دادیم، عمل می کند. شما در این ابزار می توانید چگونگی تجربه کاربران را مشاهده کنید.

جی تی متریکس (Gtmetrix)

ابزار بعدی که برای تست سرعت معرفی کرده ایم می باشد این ابزار نیز این عملیات تست را انجام می دهد. امتیاز سرعت سایت به صورت درصد نمایش داده می‌شود و مبتنی بر همان سرویس تست سرعت گوگل (مشابه همان ابزار معرفی شده اول) است. البته این روش سنجش عملکرد وبسایت در جی تی متریک کمی دستکاری شده است و با یک روش دیگر که مبتنی بر ۲۳ شاخص عملکردی است که شرکت یاهو برای سنجش سرعت و عملکرد وبسایت‌‌ها استفاده می‌کند. این ۲۳ شاخص وزن و تاثیر متنوعی روی نمره نهایی دارند. معمولاً عددی که در این روش به دست می آید فاصله کمی با امتیاز سرعت سایت دارد.

سومین ابزار کاربردی برای تحلیل و بهینه‌سازی سرعت سایت webpagetest است. با این سرویس رایگان، می‌توانید یک بررسی کامل از زمان بارگذاری و عوامل تاثیرگذار در کندی وبسایت به دست ‌آورید.

البته گزارش webpagetest جامع و تخصصی است. با این ابزار می‌توانید مشکلات امنیتی، تصاویر پرحجم، منابع اضافی، پردازش‌های زمان‌بر و دیگر مشکلات احتمالی را پیدا کنید.

Search console  معلوم است که وظیفه اصلی سرچ کنسول تست سرعت وبسایت نیست؛ سرچ کنسول ابزاری برای سنجش عملکرد و حضور وبسایت در نتایج گوگل است. اما گوگل در آخرین به‌روزرسانی سرچ کنسول گزارش جدیدی به نام Core web vitals اضافه کرد که سرعت وبسایت را مبتنی بر همان روش Page Speed گوگل به صورت مداوم اندازه‌گیری و گزارش می‌دهد.

در این گزارش خبری از اعداد و ارقام پیچیده نیست. فقط سه سطح ضعیف، نیازمند بهینه‌سازی و خوب دارد.

ارتباط سرعت سایت با سئو سایت چیست؟

قطعا پیش تر در مقاله های ما خوانده اید که تاثیر سرعت سایت در سئو شما چیست در حقیقت برای از دست ندادن ترافیک و کاربران خود باید سرعت سایت خوبی داشته باشید زیرا کاربر صبور نیست و در اولین دیرکرد سایت را ترک و به سراغ رقیبان شما خواهد رفت همچنین گوگل در چند به‌روزرسانی مهم و تایید شده اعلام کرد سرعت سایت یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی است. اولین به‌روزرسانی در سال ۲۰۱۰ روی تعداد کمی از وبسایت‌ها تاثیر گذاشت و دومین به‌روزرسانی متمرکز بر سرعت در سال ۲۰۱۸ تعداد زیادی از سایت‌ها و نتایج جستجو را تحت تأثیر قرار داد. تأکید گوگل بیشتر روی ایجاد تجربه کاربری خوب است. سریع بودن سایت هم بخشی از تجربه کاربری خوب حساب می‌شود. پس در کل اگر سایت کندی دارید احتمال رسیدن به رتبه‌های بالا کمتر می‌شود.

نکات افزایش سرعت سایت

از تصاویر کمتر و کم حجم‌تر استفاده کنید

عکس محصولات، عکس‌ها و آیکون‌های موجود در صفحۀ اول سایت، عکس‌های استفاده شده در طراحی سایت و خلاصه هر عکسی که می‌بینید، روی سرعت بارگذاری صفحه تاثیر دارند؛ پس لطفاً آن‌ها را بهینه کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت Optimizilla، عکس‌هایی که میخواهید بهینه شند را آپلود کنید و با حجمی کمتر از قبل تحویل بگیرید. یکی از خوبی‌های این سایت این است که می‌توانید عکس‌ها را به صورتی گروهی آپلود و به صورت گروهی هم دانلود کنید.

تبلیغات اصولی

بد نیست بدانید که گوگل، الگوریتمی به نام فرد را مامور مبارزه با سایت‌هایی کرده است که حجم تبلیغات آن‌ها، با محتوایی که تولید می‌کنند، هیچ تناسبی ندارد.

قالب‌های سبک و بهینه

بسیاری از وبسایت‌ها از سیستم‌های مدیریت محتوا و سایت‌ساز مثل وردپرس استفاده می‌کنند. سعی کنید از قالب‌هایی استفاده کنید که برای سرعت، سبکی و سئو بهینه‌سازی شده‌اند.

در پایان این مقاله باید بگوییم که روش های سئو را می توانید با یک سئو کار حرفه ای آسان تر عملیاتی کنید همچنین می توانید با شماره تماس های ما با ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های بهتری بگیرید وامیدواریم به پاسخ سوال خود رسیده باشید.

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.