قالب وردپرس افزونه وردپرس

گوگل ترندز و سئو سایت

گوگل ترندز و سئو سایت

فهرست مطالب

گوگل ترندز چیست؟

گوگل ترندز و سئو سایت

مراحل بعد از تحقیق در گوگل ترندز

در مقاله های قبلی که برایتان از چگونگی پیشرفت در سئو سایت توضیح داده بودیم اگر خوانده باشید به یاد دارید که در مراحلی سما درمورد کلمات کلیدی مرتبط با سایتتان تحقیق می کردید. گوگل ترندز یکی از آن سیستم هایی می باشد که به کمک شما برای تحقیق بر روی کلمات کلیدی می آید. در ادامه این مقاله با این سیستم بیشتر آشنا شده و مراحل آغاز فعالیت بعد از تحقیق در کنار یکدیگر مرور می کنیم.

گوگل ترندز چیست؟

برای معرفی این سیستم باید بگوییم که به کمک گوگل ترندز نه تنها می توانید آمار مربوط به یک کلمه کلیدی را بررسی کنید بلکه می توانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. برای مثال می توانید جستجو کنید که چه کلمه کلیدی در کدام استان با چه تعداد و چه درصدی جستجو شده است. همانطور که می دانید یکی از ستون های شروع کسب و کار تحقیق روی کلمات کلیدی است، پس قطعا اهمیت گوگل ترندز را درک می کنید. البته تنها این سیستم برای این عملیات کافی نیست و شما از سرویس های پیشرفته تری نیز می توانید استفاده کنید که در ادامه نام یکی از آن ها را آورده ایم و شما می توانید با آن نیز از خدمت بهتری در همین زمینه برخوردار باشید.

گوگل ترندز و سئو سایت

پارامتر هایی که در گوگل ترندز برای شما قابل تنظیم است، شما محل جستجو را می توانید انتخاب کنید. بازه زمانی جستجوی آن کلمه کلیدی را نیز می توانید انتخاب کنید. دسته بندی موضوعی آن عبارت که برای مثال در چه دسته ای قرار دارد هنری، ورزشی، تجاری، کتاب و … را نیز می توانید مشخص کنید. نوع جستجو را نیز می توانید انتخاب کنید برای مثال عکس یا متن ها. در گوگل ترندز کلمات را در گروه های مختلف می توانید جسنجو کنید برای مثال :

آموزش+مجازی+دبیرستان

کنکور+کتاب+تست

با این جستجو ها شما به گوگل ترندز می فهمانید که برای مثال جستجو های انجام شده شامل کنکور یا کتاب یا تست باشد. تصور کنید شما می توانید جستجو هایی با شهر های مشخص و کلمات مشخص و تعداد مشخص داشته باشید قطعا برای شما بسیار مفید خواهد بود.

همانطور که گفتیم گوگل ترندز میزان محبوبیت یک کلمه کلیدی در محدوده زمانی مشخصی را نشان می دهد. اما یکی دیگر از ابزار های گوگل وجود دارد به نام Keyword Planner که در آینده قطعا از آن یک مقاله کاملی برایتان خواهیم نوشت.

گوگل ترندز در قسمت مقایسه کلمات کلیدی به شما نموداری از وضعیت جستجوی آن کلمات به صورت مقایسه ای نشان می دهد.

همچنین در گوگل ترندز بر اساس شهر ها و درصد جستجوی آنها می توانید هدف گیری جغرافیایی را نیز برای کسب و کار خودتان در نظر داشته باشید.

مراحل بعد از تحقیق در گوگل ترندز

از اولین کار ها خبر سازی در سایت می باشد مباحث داغ را انتخاب کنید در مورد آنها مطلب بنویسید و منتشر کنید در چنین مطالب از تیتر های زرد خبری نیز کمک بگیرید تا بر جذابیت محتوا بیفزایید. مرتبط با سایت خود و با همان کلمات کلیدی که در مرحله تحقیق به دست آورده اید محتوا هایی تولید کنید تا ترافیک خوبی برای سایتتان ایجاد کنید.

چون شما گوگل ترندز را شناختید و از آن اطلاعات مفیدی به دست آوردید قطعا ترافیک سایت شما در آن کلمات و آن محتوا بالا خواهد رفت پس لینک های مهم تر از سایت خود را در آن صفحه قرار داده و کاربران را در سایت هدایت کنید.

همچنین می توانید با تولید محتوای ویدئویی در همان کلمات کلیدی و انتشار آن در سایت خود و بستر های ویدئویی دیگر بازدید هایی نیز برای محتوای خود جذب کرده و در آن می توانید اهداف خود را با ارتباط صمیمانه تری بدست آورید.

همچنین از گوگل ترندز می توانید برای زیر نظر داشتن برند هایی که قصد فروش محصول آن ها را دارید نیز استفاده کنید تا درصد بیشتر جستجو های کاربران را دانسته و با توجه به تغییرات رابطه آن ها در میان مردم می توانید اقدام به فروش محصول نیز کنید.

گوگل همیشه به دنبال محتوای تازه و ناب بوده است. گوگل ترند بهترین ابزار موجود برای توسعه ایده‌های تولید محتوا است و می‌تواند در جذب ترافیک و تعداد لینکِ بیشتر مفید باشد. اگر تا به حال از این ابزار برای بهبود سئوی سایت خود استفاده نکرده‌اید باید دست به کار شوید. این ابزار می‌تواند دید وسیعی از وضعیت دیجیتال‌مارکتینگ روز در اختیار شما قرار دهد. همانطور که پیشتر گفتیم شما می‌توانید با بررسی موضوعات جنجالی و مشاهده نتایج جستجویشان، بهترین زمان را برای راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی انتخاب کنید.

در این مقاله تلاش کردیم با گوگل ترندز بیشتر آشنا شده و گام هایی که برای یک سایت موفق بعد از آن صورت می گیرد را نیز شرح دادیم. امیدواریم به پاسخ سوال خود رسیده باشید.

مطلب پیشنهادی

پنج مرحله در SEO برای انتقال وب سایت خود به هاست جدید

همه ما آرزو داریم که اولین بار بتوانیم همه کارها را به درستی انجام دهیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *