قالب وردپرس افزونه وردپرس

سایت مپ

یکی از ابزار های بسیار مهم در سئو،webmaster می باشد که برای استفاده از webmaster نیاز به یک امکان دیگری به نام sitemap داریم.

SiteMap چیست ؟

همانطور که از اسم آن مشخص است به معنی نقشه ی سایت است .SiteMap بعنوان یک راهنما برای موتور جستجو وکاربر می باشد.SiteMap در نسخه XMLوHTML تولید می شود که HTML برای کاربران ایجاد می شود ولی کاربران اهمیتی به آن نمی دهند ونسخه ی XML برای موتورهای جستجو می باشد وبسیار مهم است.

بنابراین در سایت باید طوری لینک سازی کنیم که همه ی آنها برای موتور جستجو قابل دسترس باشد ودر مکانی باشد که موتور جستجو بتواند آن را پیدا کند ولی گاهی اوقات براثر بروز رسانی ویا شرایط دیگر بعضی از لینک ها در دسترس موتور جستجو قرار نمی گیرند برای اینکه بتوانید آن لینک ها را دسترس موتور جستجو قرار دهید یا مراحل گشت وگذار ربات موتور جستجو رادر سایت تان ایجاد کنید باید از SiteMap استفاده کنید.

SiteMap درسئو سایت شما بسیار مهم است در وب مستر قسمتی به نام SiteMap وجود دارد که در آن تعداد لینک های معرفی شده به ربات موتور جستجو بیان شده است وهمچنین در این قسمت تعداد لینک هایی که توسط ربات موتور جستجو ایندکس شده را معرفی می کند.

چگونه سایت مپ را ایجاد کنیم ؟

سایت مپ را می توانید با کد نویسی HTML یا XML بنویسید البته سایت های آنلاینی هم وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند وشما می توانید از آنها استفاده کنید یکی از آنها، سایت WWW.XML-SiteMap.COM است که لینک سایت رابه آن می دهید وبعد از چند دقیقه SiteMap را به شما می دهد وشما می توانید آن را دانلود کرده ودر سایت قرار دهید البته دقت کنید که لینک هایی که NOIndex هستند را بررسی نمی کند وهرچه سایت شما بزرگتر باشد زمان بیشتری نیاز دارد تا SiteMap  آن را به شما بدهد.

سعی کنید که از آدرس های کوتاه شده استفاده کنید.

نکته : دقت کنید که سایت مپ شما نباید تعداد لینک بیشتر از ۵۰۰۰۰ را پوشش دهد البته به نظر من  بهتر است تعداد لینک بیشتر از ۵۰۰۰ نشود اگر بیشتر است سایت مپ دیگری برای آن در نظر بگیرید بعنوان مثال اگر منوی شما شامل صفحه اصلی ،محصولات ، تماس با ما ،… می باشد شما بهتر است یک SiteMap اصلی که شامل موارد بالا است ویک SiteMap هم برای محصولات در نظر بگیرید تا تعداد لینک ها زیاد نشود.

حالا این بحث مطرح می شود که معمولا سایت های فعال بطور مرتب در حال بروز رسانی هستند بنابراین درهر تغییر سایت باید SiteMap هم بروز رسانی شود که اینکار را می توان دستی انجام داد که بسیار وقت گیر است ولی بهتر است که SiteMap را داینامیک در نظر بگیرید واگر نگران این هستید که هاست را دچار مشکل کند، بهتر است آن را تا ۲۴ ساعت Cash کنید وهر۲۴ ساعت یکبار آنرا بروز رسانی کنید.

اگر SiteMap  سایت seoinsite را باز کنید لینک هایی که در آن آمده ومواردی دیگری را مشاهده خواهید کرد که هر کدام بیانگر موضوعی می باشند.

<urlset xmlns=http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9>

<url>

<Loc>https://seoinsite.ir </Loc>

<Lastmod>2018-11-04 </Lastmod>

<changefreq>daily</changefreq>

<priority>1</priority>

<url/>

در قسمت <URL> تگ والِد برای هر کدام از آدرس‌ها استفاده می‌شود. بقیه تگ‌ها در داخل این تگ قرار می‌گیرد.

 <LOC> در این تگ آدرس دقیق صفحات سایت قرار می‌گیرد.

<lastmod> تاریخ آخرین تغییر را به ما نشان میدهد.

<changefreq> این بیان میکند که صفحه فرکانس تغییرش چه مدت زمانی است مثلا هرروز، که می توان هرروز، هفته ای ،ماهانه یا سالانه قرار دهید.

<priority> الویت است که عددی بین ۰ تا ۱ است اهمیت صفحه در سایت است مثلا در صفحه ی ایندکس الویت آن ۱ است ولی صفحات دیگر الویت ۰.۸ است.

نتیجه گیری : 

یکی از ابزار های بسیار مهم در سئو،webmaster می باشد که برای استفاده از webmaster نیاز به sitemap داریم. و از سایت های آنلاین برای نوشتن سایت مپ میتوانید استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

شیوه بررسی و افزایش سرعت سایت

شیوه بررسی و افزایش سرعت سایت

شیوه بررسی و افزایش سرعت سایت فهرست مطالب معرفی ابزار های تست سرعت سایت ارتباط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *