قالب وردپرس افزونه وردپرس

جذب لینک در سئو

در این مقاله بک لینک ها را توضیح می دهیم وبیان می کنیم که چگونه دریافت بک لینک انجام دهید وآنها را چطور کنترل نمایید.

جذب لینک درسئو

در مقالات قبلی گفتیم که

 • مطالب سایت تان تکراری و کپی نباشد چون اگر تکراری باشد ممکن است کاربر متوجه نشود ولی موتور جستجوی گوگل آن را متوجه می شود و اعتبار خود را نزد گوگل از دست می دهید.
 • مطالب سایت تان باید برای کاربران مفید باشد و فقط برای بالا بردن سئو مطالب نگذارید.
 • مطالب تان صحت و اعتبار داشته باشد و از اغراق و بزرگ نمایی بپرهیزید.
 • با قرار دادن تصاویر و فیلم و… مطالب تان را سرگرم کننده کنید.
 • جایی برای تعامل کاربر در زیر مقالات تان قرار دهید چون نظرات مرتبط کاربران هم جزء محتوای سایت تان می باشد.
 • در مقالات تان سعی کنید که نکات مربوط به موتورهای جستجو مثل استفاده از تگ H1 و… رعایت نمایید.

 

روش های خرید و دریافت بک لینک :

 1. خرید بک لینک واینکه ازکجا لینک بخرید هم مهم و تاثیرگذارمی باشد واگرلینکی بخرید وموتورجستجو متوجه شود هردوسایت راجریمه می کند توجه کنید که اگر خواستید لینکی بخرید حتما به آن سایت بگویید که برچسب اسپانسر را به آن لینک اضافه کنید اگر در دریافت بک لینک ها دقت نداشته باشید واشتباه کنید ممکن است خرید بک لینک برای شما ضرر داشته باشد.
 2. در دریافت بک لینک ها باید استراتژی داشته باشید و به جای اینکه به تعداد لینک های ورودی توجه داشته باشید به کیفیت آنها  توجه نمایید.
 3. از سایت های spam بک لینک نخرید.
 4. سایتی که از آن لینک میخرید باید اعتبار خوبی نزد کاربران و گوگل داشته باشد که آنها را در مقالات قبلی توضیح داده ایم.
 5. زمینه ی کاری سایتی که از آن بک لینک میخرید به سایت شما مرتبط باشد.
 6. از سایتهایی که آن ها نیز از سایت های معتبر تر لینک گرفته اند بک لینک بگیرید.
 7. درسایت ها نظر بدهید و یا از پست مهمان استفاده کنید در سایت ها کاربران سوالاتی که مرتبط به موضوع سایت شماست می پرسند و شما به آن سوال پاسخ داده و در ادامه لینک سایت تان را قرار می دهید که به آن پست مهمان می گویند.
 8. در انجمن ها فعالیت کنید گروه هایی از افراد متخصص در هر حوزه وجود دارند که پاسخگوی سوالات افراد تازه کار هستند اگر شما در این گروه ها فعالیت کنید می توانید به کاربران پاسخ بدهید و از پست مهمان در آن سایت ها استفاده کنید.
 9. محتوای جامع وکامل داشته باشید به طور مثال مقاله ای بسیار کامل در موضوع سئو که همه ی نکات را گفته باشد را داشته باشید سایت های دیگرنمی توانند از سایت شما کپی کنند چون گوگل متوجه می شود وآنها راجریمه می کنند پس مجبورند به سایت شما لینک بدهند.
 10. گاهی اوقات صاحبان سایت ها در سایت شما به سوالات پاسخ می دهند و لینک شان را قرار می دهند در اینصورت باید آنرا کنترل کنید تا مطالب آن مرتبط به سایت شما باشد ومطلبش غیر مرتبط باشد شماباید مطلب آن را پاک کنید و همچنین می توانید لینک را nofollow کنید.
 11. خرید ریپورتاژآگهی هم مناسب است شما حتما در جستجو در سایت ها به این نکته توجه کرده اید که قبل از مطلب اصلی که شما در جستجوی آن است کلی مطالب ولینک می بینید که این ها را ریپورتاژ می گویند و برخی از سایت های پر بازدید کننده اینکار را برای شما انجام می دهند و شما گاهی اوقات می توانید هزینه کنید و ریپورتاژ بگیرید ولی سعی کنید که ریپورتاژ از سایت های معتبر بگیرید.

 

 

نتیجه گیری :

در این مقاله گفته شد که از سایت های معتبر و دارای کیفیت بک لینک بگیرید و در نظر داشته باشید که تعداد بک لینک دریافتی مهم نیست و کیفیت این بک لینک ها و سایت های آن ها مهم است در کل شما باید گوگل را قانع کنید که لینک هایی که به سایت شما آمده توسط خود کاربر بوده است و تقلبی در آن صورت نگرفته است و اینکه شما لینکی از یک وبلاگ گرفته باشید ولی آن لینک را نخریده باشید برای گوگل مهم است.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با Robots.txt

درمقاله قبلی راجب سئو داخلی(on page) صحبت کرده ایم حالا میخواهیم راجب یکی از مباحث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *