پنجشنبه , مهر ۶ ۱۴۰۲
قالب وردپرس افزونه وردپرس

pagerank درسئو

Pagerank گوگل الگورتیم یا فاکتوری است که به صفحه سایت امتیاز و رتبه می دهد.

pagerank از نام بنیان گذارگوگل آقای lary page گرفته شده است.

هر سایتی تعدادی صفحه دارد که میزان محبوبیت ورتبه بندی آنها با pagerank بدست می آید.

هرصفحه ی سایت pagerank جداگانه ای دارد که عددی بین ۰تا ۱۰ را نشان می دهد که pagerank یک سایت نمره ای است وصفر بدترین نمره وده بهترین نمره است آن توسط گوگل بررسی شود.

چگونه pagerank محاسبه می شود؟

Pagerank گوگل توسط تعداد لینک هایی که به آن صفحه داده شده است محاسبه می شود و درمقاله قبلی گفتیم لینک ها درهرصفحه no follow, followمی توانند باشند اگر لینک هادرهرصفحه follow باشد یک رای برای شما محسوب می شودوهرچه محبوبیت یا pagerank آن صفحه که به شما لینک داده بیشتر باشد گوگل به شما امتیازبیشتری می دهد وpagerank دراول به تعداد لینک های ورودی بستگی داردوبعد ازآن به pagerank آن صفحه هایی که به شما لینک داده اند.

اهمیت pagerank خیلی بالاست چون در رتبه بندی ومحبوبیت سایت شما تاثیر گذاراست عدد آن بین ۰ تا۱۰ است به طور مثال pagerank یک سایت اگر عدد ۱۰ باشد محبوبیت خیلی خوبی دارد واگر عدد ۰ باشد محبوبیتش ضعیف است.

کاربر براساس این pagerank محبوبیت سایت یا صفحه ی شما را مشخص می کند ، ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارد شما می توانید در اینترنت pagerank یا  cheak Pagerank راوارد کنید، سایت هایی که این کار انجام می دهند را نمایش می دهد.

یکی از سایت هایی که این کار را می کندسایت https://checkpagerank.net و درقسمت Get website Insights and Domain Analysis لینک صفحه ی خود را وارد کنید وگزینه Submit را بزنید،عددی رانشان می دهد که بیان کننده pagerank صفحه ی شما است به طورمثال سایت www.seoinsite.ir عدد ۴/۱۰  رانشان می دهد وسایت تاپ لرن عدد ۳/۱۰ را نشان می دهد یعنی نسبتا خوب است.

معایب pagerank چیست ؟

برخی ازسود جویان با تبلیغات کلمه ی افزایش Pagerank از این کار سودجویی می کنند وسایت های شمارا در وب دایرکتوری ها و یا لینک شما را در تعداد زیادی سایت قرار می دهند،درصورتی که موتورجستجو لینک های غیرمرتبط راشناسایی می کند مثلا صفحاتی که پر از لینک هستند ویامحتویات آن سایت به سایت شما مرتبط نمی باشد را سریعا شناسایی می کند وهردوطرف را جریمه می کند چه شمایی که درآنها لینک گذاشتی وچه آنهایی که به شما لینک داده اند و برای آن سایت هایی که به شما لینک داده اند مهم نیست چون این سایت ها برای همین منظور ساخته شده اند ولی سایت شما با این کار اعتبار خود را نزد گوگل ازدست می دهد.

پس اگر می خواهید ازسایتی لینک بگیرید ازسایت های معتبرکه دارای Pagerank بالا هستند  این کار را انجام بدهید وهرگز از سایت های دایرکتوری استفاده نکنیدکه این روش بلک سئو(سئوسیاه) شناخته می شود.

گوگل درسال بین ۳تا۴ بارسایت ها رابررسی وpagerank آنها راتغییر می دهد پس خیلی توقع نداشته باشید که با اعمال تغییرات وسرمایه گذاری سریعا به نتیجه برسید.

خیلی ازصاحبان سایت یا وب مسترها که صفحاتشان pagerank بالایی دارند برای تبلیغ دیگران استفاده می کنند که درآمد بالایی دارد که به این تبلیغ درسایت های دیگر تبلیغات زود بازده میگویند وگاهی بهتر است از آنها استفاده کنیم.

کجا بهتراست تبلیغ را انجام بدهیم ؟

درصفحاتی که کاربر بالایی دارد اگر pagerank آن بالا باشد یعنی این صفحه نزد کاربر وگوگل محبوبیت دارد وصفحه مناسبی برای تبلیغ می باشد .

چگونه می توان pagerank یک سایت را افزایش داد؟

افزایش pagerank یکی از راههای بالا بردن لینک ورودی سایت است می توانید با سایت های دیگر تبادل لینک کنید یعنی اگر سایتی از نظر محتوا مشابه سایت شما است شما از لینک آن استفاده کنید وآن سایت از لینک شما استفاده کند.

روش دیگری که خیلی موثرتر است روش لینک دهی سه طرفه است به طور مثال سه سایت A,B,C را در نظر بگیرید  سایت A به سایت B لینک می دهد وBبه سایت C لینک می دهد وCبه سایت Aلینک می دهد.این لینک دهی در داخل محتوا باشد ارزش خیلی بهتری دارد تا اینکه لینک در صفحه گذاشته شود.

نتیجه گیری:

Pagerank برای هر صفحه متفاوت است ومعمولا صفحه ی اصلی یا صفحه ای که لینک دهی به آن بیشتراست pagerank بالاتری دارد.

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.