قالب وردپرس افزونه وردپرس

سئوچیست؟

مهمترین سوالی که می توان از خود پرسید این است که سئو چه تعریفی دارد وچگونه سایت مان را بهینه سازی یا سئو کنیم ؟

سئو یا بهینه سازی برای موتور های جستجو ،به منظور بهبود عملکرد سایت شما بر اساس استاندارد های موتورهای جستجو وجذب بازدید کنندگان بیشتر از سایت شما می باشد.

اگردرگوگل کلمه ی سئو راجستجو کنید با افراد وسایت های مختلف آشنا خواهید شد که درباره ی سئو وروش های بهینه کردن سایت مقالات وتوضیحاتی نوشته اندکه متا­­سفا نه برخی از آنان به بیان روشهای غیر قانونی وبه نوعی دورزدن قوانین گوگل یا موتور های جستجو گر پرداخته اند که به آنها BlackSeo می گویند .

اما باید بدانیم که امروزه موتورهای جستجوگر از هوش مصنوعی استفاده می کنند وهر چند ماه یکبار گوگل این روشهای BlackSeo را شناسایی می کند وآنها را تنبیه می نماید بنا براین استفاده از روشهای سئو با رعایت تمام قوانین واصول آن در جهت رضایت کاربران از اهمیت ویژه ای برخورداراست که به آن سئوسفید گویند. پس باید در بهینه کردن سایت خود قوانین موتور های جستجو وکاربران را در نظر بگیرید.

تاثیر رفتار کاربران برسئو چیست ؟

هر زمان کاربر در گوگل یا موتور های جستجو،جستجو می کند و از لیست ارائه شده ی گوگل یک یا چند نتیجه را انتخاب می کند گوگل به انتخاب کاربران اهمیت زیادی می دهد بعنوان مثال اگر سایتی در رتبه ی پایینی باشد ولی کاربران زیادی از آن سایت بازدید کنند گوگل رتبه ی آن سایت را ارتقاء می دهد . پس شما باید به نظر کاربران اهمیت بدهید وکاربران هدف سایت تان را شناسایی کنید وبا توجه به نیاز وعلاقه ی آن ها محتوای سازی نمایید.

وقتی کاربر عبارت یا کلمه ای را جستجو می کند و وارد سایت می شود خزنده های گوگل (موتورجستجو ) هم وارد سایت شده وابزارهای گوگل مدت زمانی که کاربر در سایت تان است را بررسی وثبت می کنند وهرچه این زمان بیشتر باشد گوگل امتیاز بیشتری به شما خواهد داد.

کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتور های جستجو بسیار اهمیت دارند. زیرا گوگل یا موتورهای جستجوگر همیشه در تلاش هستند تا نتایج بهتر ونزدیکتری به کاربران ارائه دهند در نتیجه سئو اشتباه می تواند شما را از دید کاربران پنهان کند وهمچنین جذب کاربران به سایت از طریق موتورهای جستجو می تواند تاثیر بالایی در مرتبه ی سایت شما داشته باشد .  

مطلب پیشنهادی

آشنایی با Robots.txt

درمقاله قبلی راجب سئو داخلی(on page) صحبت کرده ایم حالا میخواهیم راجب یکی از مباحث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *