قالب وردپرس افزونه وردپرس

گذرواژه شما طی چند سال رمزگشایی خواهد شد

تلفن شما بعد از چند سال رمز گشایی خواهد شد
گذرواژه شما طی چند سال رمزگشایی خواهد شد

در حالی که ماجرای اپل و اف بی آی بر سر رمز گشایی آیفون همچنان ادامه دارد این ماجرا حاشیه های خاص خود را نیز به دنبال آورده است. یکی از این حاشیه ها این است که اکنون بسیاری از کاربران در مورد امنیت گذرواژه های خود احساس نگرانی میکنند و در نتیجه میزان امن بودن این گذرواژه ها حائز اهمیت شده است.

هنوز اپل بر سر رمزگشایی از آیفون عامل تروریستی سن برناردینو مقاومت میکند و این مقاومت اپل منجر به آن شده است که این مسئله تبدیل به یک مسئله حاد و در سطح جهانی شود. ورود باراک اوباما به این موضوع حاکی از شدت و درجه اهمیت آن است، و جالب آن که رئیس جمهور فعلی ایالات متحده در اولین موضع گیری در مورد این جریان از اپل و البته سایر شرکت ها درخواست کرد که بر سر موضوعات خاص مانند این با مسئولان امنیتی همکاری کنند.

اما صرف نظر از اصل این ماجرا و این که در نهایت به کجا ختم خواهد شد، حاشیه هایی که همراه آن مطرح شده نیز دست کمی از دعوای اپل و اف بی آی ندارد. اکنون تقریبا برای همه کاربران موضوع امنیت گذرواژه ها تبدیل به یک موضوع جدی شده است و در نتیجه دانستن این موضوع که گذرواژه های ما تا چه حد در برابر رمزگشایی مقاومت دارند، میتواند در نوع خود موضوعی جالب توجه باشد.

در همین راستا نشریه Fortune در مطلبی به همین مسئله پرداخته است و اقدام به معرفی ابزاری کرده که به وسیله آن میتوانید با وارد کردن یک گذرواژه از میزان امنیت آن و زمانی که برای رمزگشایی از آن لازم است، آگاه شوید.

در واقع مطلب این نشریه به شکلی جالب توجه شرایطی را در نظر گرفته است که طی آن اپل ناچار شده باشد یک حفره امنیتی برای نهاد های اطلاعاتی نظیر اف بی آی باز بگذارد. در این صورت اف بی آی چه مدت زمان نیاز دارد تا گذرواژه گوشی هوشمند شما را هک و رمزگشایی کند؟

گذرواژه شما طی چند سال رمزگشایی خواهد شد؟

برای استفاده از این ابزار و تست میزان امنیت گذرواژه های خود میتوانید به این آدرس مراجعه کنید. البته به خاطر داشته باشید که خود این نشریه توصیه کرده است که از ورود گذرواژه های اصلی خود در این ابزار به دلیل ملاحظات امنیتی خودداری کنید. اما و به هر شکل میتوانید با این ابزار میزان امنیت گذرواژه های مختلف ار آزمون کنید.

منبه: http://itabnak.ir/fa/security

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.