قالب وردپرس افزونه وردپرس

خداحافظی گوگل با ربات‌های انسان‌نما

ربات های انسان نما
حدف ربات های انسان نما در گوگل

بر اساس گزارش‌هایی که اخیراً منتشر شده است شرکت گوگل قصد دارد که شاخه و بازوی توانمند رباتیک خود یعنی شرکت Boston Dynamics را به خاطر مسائل مالی و همچنین برخی تعارضات درونی به فروش برساند. این در حالی است که این شرکت اخیراً با تولید ربات‌های انسان‌نما با توانایی‌های بالا سروصدای زیادی به راه انداخته بود.

بر اساس آنچه نشریه «بلومبرگ» گفته است، شرکت مادر آلفابت به این نتیجه رسیده است که شرکت رباتیک Boston Dynamics به‌اندازه کافی سوددهی نداشته و نمی‌تواند اقدام به تولید محصولات تجاری کند و بر همین اساس تصمیم به فروش آن گرفته است. گفته می‌شود که احتمالاً این شرکت به آمازون یا تویوتا واگذار خواهد شد.

شرکت Boston Dynamics که مقر اصلی آن در ماساچوست است و اخیراً توانسته ربات‌های حیوان و انسان‌نمای پیشرفته‌ای را طراحی کند در سال ۲۰۱۳ توسط گوگل به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار خریداری شد تا شروعی جدی برای حضور گوگل در عرصه رباتیک باشد.

اما بر اساس اسناد سری منتشر شده از دسامبر سال ۲۰۱۵ که توسط بلومبرگ مشاهده شده است، «جاناتان رزنبرگ» مدیر ارشد بخش رباتیک گوگل، چندان از وضعیت مالی شرکت Boston Dynamics و عدم توان این شرکت برای پول ساخت برای گوگل ناراضی است. وی گفته است: به عنوان یک استارت آپ در حد و اندازه خود، نمی‌توانیم بیش از ۳۰ درصد از منابع درآمد خود را صرف چیزی کنیم که خروجی آن ۱۰ سال زمان می‌برد.

شرکت Boston Dynamics یکی از مشهورترین و پیشروترین شرکت‌ها در عرصه رباتیک است که همان‌گونه که ذکر شد طی سال‌های اخیر توانسته است ماشین‌های بسیار پیشرفته و خارق‌العاده‌ای را تولید کند. اما گویا گوگل به دنبال آن است که این شرکت در کوتاه‌مدت محصولات واقعی‌تری برای پول درآوردن تولید کند!

خداحافظی گوگل با ربات‌های انسان‌نما

درعین‌حال نکته جالب‌توجه دیگری که در اسناد مشاهده شده توسط بلومبرگ وجود دارد این است که گویا گوگل از دیدی که نسبت به Boston Dynamics در افکار عمومی وجود دارد نیز نگران است. بر این اساس که ایمیلی که توسط «کورتنی هون» مدیر ارتباطات گوگل افشا شده نوشته است که از زمان انتشار آخرین ویدئو Boston Dynamics در ماه فوریه واکنش منفی در بین افکار عمومی در مورد آینده ربات‌های انسان‌نما دیده شده است.

اما علیرغم همه این بهانه‌های گوگل که شاید جدی‌ترین آن‌ها – و شاید تنهاترین – همان مسئله مالی باشد، شرکت Boston Dynamics آینده بسیار روشنی خواهد داشت. این شرکت توانسته است ربات‌های انسان‌نما را به حدی برساند که تا پیش‌ازاین تصور آن ممکن نبود و چه تویوتا و یا آمازون این شرکت را خریداری کنند، تحول در این عرصه ادامه خواهد داشت.

بلومبرگ همچنین گفته است که این شرکت رباتیک دیگر حاضر نیست با سایر بخش‌های رباتیک در گوگل همکاری کند

منبه : http://itabnak.ir/

مطلب پیشنهادی

هیچ مقاله ای را بدون هدف و تنها ایجاد نکنید!

محتوای تنها چیست؟ محتوای تنها ، محتوایی است که از پست ها یا صفحات دیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *