پنجشنبه , اسفند ۱۰ ۱۴۰۲
قالب وردپرس افزونه وردپرس

نحوه ایجاد دسته بندی در وردپرس

دسته بندی وردپرس روشی بسیار مناسب برای ساماندهی پست های شما است. شما می توانید دسته بندی والدین و فرزندان را داشته باشید ، و ترتیب سلسله مراتبی پست های خود را امکان پذیر می سازید. علاوه بر این ، می توان یک پست را در بیش از یک دسته قرار داد. این به شما انعطاف پذیری زیادی می دهد تا دقیقاً پست های مورد نظر خود را نشان دهید ، دقیقاً به روشی که می خواهید آنها را در ابزارک ها ، منوها یا مستقیم در موضوع وردپرس خود نمایش دهید.

نحوه ایجاد دسته بندی های وردپرس

نحوه دستی بندی در وردپرس

برای ایجاد دسته بندی های جدید در وردپرس ، ابتدا باید به صفحه نوشته ها -> دسته ها دسترسی داشته باشید.بعد طبق عکس وارد شوید

در سمت راست صفحه یک برگه مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد دسته بندی کنید. نام دسته ، ، توضیحات دسته را پر کنید و سپس دکمه Add New Category  یا افزودن دسته تازه را فشار دهید. در  این آموزش  ، یک دسته جدید با نام Family Posts (پست خانوادگی) تهیه خواهیم کرد.

اکنون دسته جدید در وردپرس شما آماده است. حال ، بیایید یک زیر گروه از پست های خانوادگی را ایجاد کنیم که نامشان برادرها بود. یک نام را پر کنید و روشی را که با دسته اول انجام داده اید بپیچید اما این بار پست های Family را به عنوان والدین برای دسته جدید انتخاب کنید. سپس ، یکبار دیگر Add New Category را فشار دهید تا زیر گروه جدید ذخیره شود.

نحوه دستی بندی در وردپرس

نحوه اختصاص نوشته به دسته ها

پس از ایجاد ساختار دسته ها ، می توانید نوشته ها را به دسته ها اضافه کنید. دو روش وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید. اولین مورد این است که یک پست خاص را باز کنید (یا یک مطلب جدید بنویسید) و در سند ،  دسته ای که می خواهید برای آن اختصاص دهید انتخاب کنید .

راه دوم ، اضافه کردن مطالب به صورت دسته بندی به صورت دسته جمعی است. برای این کار به نوشته ها بروید -> همه نوشته ها . در مرحله بعد ، نوشته هایی  را که می خواهید به یک دسته اضافه کنید ، انتخاب کنید ، روی کار های دسته جمعی کلیک کنید ، ویرایش را انتخاب کنید و در آخر  دکمه اجرا را بزنید.

چندین بخش جدید نمایش داده می شود ، به شما امکان می دهد تنظیمات مختلف پست های انتخاب شده را ویرایش کنید. یکی از آنها بخش دسته بندی ها است. دسته ای را که می خواهید آن پست ها را اضافه کنید انتخاب کنید و بر روی دکمه اجرا کلیک کنید.

اکنون ، پستهایی که قبلاً علامت گذاری کرده اید به دسته منتخب تغییر خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی

نحوه ایجاد گوگل سرچ کنسول

نحوه اضافه کردن وب سایت خود به Google Search Console

سئو این سایت مقاله ای برای شما عزیزان آماده کرده که به شما امکان می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.