قالب وردپرس افزونه وردپرس

نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس

نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس

افزونه ها وردپرس را به یک قول برای مبتدیان تبدیل می کنند. با این حال ، با وجود بیش از ۵۶۰۰۰ افزونه وردپرس در فهرست رسمی افزونه ها ،برای کاربران پیدا کردن افزونه مناسب وردپرس بسیار دشوار هستند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که با پیروی از چک لیست های سئو این سایت می توانید بهترین افزونه وردپرس را انتخاب کنید.

باید متذکر شویم: در حالی که این عوامل تضمین نمی کنند که افزونه مناسب خود را ۱۰۰٪  انتخاب کنید ،  امابطوری شما را راهنمایی می کند که شانس موفقیت را افزایش می دهد.

قبل از اینکه  شروع کنیم

هنگام جستجوی افزونه ، اولین کاری که باید انجام دهید اینست که دقیقاً آنچه را که می خواهید این افزونه انجام دهد را بنویسید. در تجربه ما ، در صورت ایجاد یک چک لیست با ویژگی هایی که به دنبال آن هستید (به ترتیب اهمیت) به شما به روند بهتر ان کمک میکند .

منظور از اهمیت این است که  گاهی اوقات همه چیز را در یک افزونه پیدا نمی کنید. ضریب اهمیت به سهولت در تصمیم گیری شما کمک می کند.

به یاد داشته باشید که یک افزونه ای باشد که همه چیز را انجام می دهد. اگر دو افزونه پیدا کردید که به خوبی کار کنند تا  قسمتی از کار را انجام داده اید  ، سپس آن ۲ افزونه را نصب کنید. تعداد افزونه ها مهم نیست مهم نیست ، کیفیت آن است که مهم است.

با بیان این مطلب ، اجازه دهید نگاهی به نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس بیندازیم

چگونه یک افزونه وردپرس را جستجو کنیم

دایرکتوری افزونه وردپرسwww.wordpress.org  نقطه شروع اکثر افراد است. در اینجا هزاران پلاگین در دسترس است که بسیار عالی است به جز اینکه این فراوانی نیز پیدا کردن افزونه مناسب ، کار را دشوار می کند.

چگونه یک افزونه را جستجو کنیم

ویژگی جستجو در دایرکتوری افزونه های وردپرس بسیار پیچیده نیست. به همین دلیل همواره توصیه می کنیم از جستجوی گوگل استفاده کنید .

همچنین می توانید با تایپ کردن کلمه کلیدی خود در جستجوی گوگل بهترین ها را ترکیب کنید

از طرف دیگر ، می توانید با مرور محبوب ترین افزونه های وردپرس در دایرکتوری شروع به کار کنید. آیا افزونه ای وجود دارد که متناسب با نیاز شما باشد. اگر نمی توانید افزونه ای را در دو صفحه اول افزونه های محبوب پیدا کنید ، پس از آن جستجو کنید.

جستجوی دایرکتوری افزونه وردپرس نتایج را بر اساس ارتباط به طور پیش فرض نشان می دهد

برای هر نتیجه جستجو ، شما می توانید نام افزونه ، رتبه بندی ، توضیحات ، تعداد نصب های فعال (وب سایت های با استفاده از افزونه) ، نام نویسنده را مشاهده کرده و با نسخه وردپرس آزمایش کنید.

نتیجه جستجو در وردپرس

در حالت ایده آل ، شما می خواهید افزونه ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب به نظر برسد ، دارای تعداد قابل قبولی از نصب های فعال ، رتبه بندی مناسب و تست شده با نسخه اخیر WordPress باشد.

مقایسه افزونه – کدام یک را بارگیری کنید؟

پس از پیدا کردن دو افزونه ، می توانید این صفحات افزونه را در برگه های جدید برای مقایسه آنها باز کنید. صفحه افزونه وردپرس حاوی اطلاعاتی در مورد این افزونه ، نحوه انجام آن ، نحوه استفاده از آن و غیره است. شما باید تصمیم بگیرید که آیا این افزونه مناسب برای شماست یا خیر.

نوار کناری در صفحه افزونه حاوی اطلاعات مفیدی در مورد افزونه است. بخش اول در ستون کناری نسخه افزونه ، آخرین به روزرسانی ، نصب فعال ، حداقل نسخه وردپرس مورد نیاز برای اجرای افزونه را نشان می دهد.

آخرین تاریخ به روزرسانی افزونه ها و نصب های فعال نشانگر محبوبیت محبوبیت افزونه ها است.

در این بخش آزمایش شده تا نسخه WordPress نیز نمایش داده خواهد شد. اگر آخرین نسخه را نشان نمی دهد ، دیگر نیازی به ترساندن نیست. اگرچه نویسندگان افزونه افزونه خود را با هر نسخه جدید وردپرس بررسی می کنند ، ممکن است در صورت لزوم فقط افزونه را به روز کنند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر ، مقاله ما راجع به نصب افزونه هایی که با نسخه وردپرس تست نشده اند ، مراجعه کنید.

امتیاز های افزونه


امتیاز های افزونه

در صفحه جانبی پلاگین ، شما همچنین می توانید رتبه بندی افزونه ها را ببینید. تعداد ستارگان نشانگر امتیاز رتبه بندی است ، که در آن پنج بالاترین و یک نفر کمترین است.

همیشه باید در نظر داشته باشید که بسیاری از کاربران وردپرس از افزونه ها استفاده می کنند بدون اینکه به آآن افزونه امتیاز دهند . افزونه ای که توسط هزاران نفر بارگیری شده ممکن است هنوز کار بران رغبت نکنند که به آن امتیازدهند.

بررسی افزونه


بررسی افزونه

هنگامی که کاربر یک افزونه را ارزیابی می کند ، از آنها خواسته می شود که برای آن نظ خود را بنوسند. با کلیک روی امتیازت می توانید این بررسی ها را مشاهده کنید. به عنوان مثال ، اگر شخصی یک ستاره به افزونه داده است ، می توانید بر روی پیوند ۱ ستاره کلیک کنید تا بررسی آنها را بخوانید.

نکته دیگری که در اینجا باید بدانید تعداد کل امتیازات  است. به عنوان مثال ، اگر یک افزونه فقط یک یا دو نفر به امتیاز داده اند ، در واقع تعداد قابل توجهی نیست. اما اگر این یک یا دو نفر دلیل خوبی برای امتیاز  خود در بررسی بگذارند ، این امر باعث می شود که رتبه آنها برای دیگران قابل توجه باشد.

بررسی اجمالی پشتیبانی (support overview)

بخش پشتیبانی نوار کناری صفحه افزونه یک مرور کلی درباره تعداد موضوعات پشتیبانی برای یک افزونه در طی دو ماه گذشته ارائه می دهد. همچنین به شما نشان می دهد که تعداد بسیاری از این موضوعات برطرف شده است.

می توانید با کلیک کردن روی برگه پشتیبانی در نوار منوی افزونه ، موضوعات پشتیبانی را مشاهده کنید. درست مانند بررسی  افزونه که در بالا گفته سد  ، به خاطر داشته باشید که موضوعات پشتیبانی نشده حل نشده به معنای واقعی این مسئله نیستند که افزونه دارای برخی از مشکلات است.

اما اگر یک افزونه موضوعات حل نشده زیادی داشته باشد و نویسنده افزونه در دو ماه گذشته به هیچ یک از آنها پاسخی نداده باشد ، می تواند نشانگر این باشد که نویسنده علاقه خود را از دست داده است. این افزونه ممکن است هنوز برای شما کار کند ، اما ممکن است در دراز مدت پشتیبانی نشود. و برای شما مشکل ساز باشد.


بررسی اجمالی پشتیبانی (support overview)

تصاویر پلاگین

برای اکثر افزونه های وردپرس موجود در دایرکتوری ، یک  تصاویر زیر توضیحات افزونه را مشاهده می کنید. عکس های افزونه راهی سریع برای دیدن چگونگی ظاهر این افزونه در قسمت جلویی و پشتی وب سایت وردپرس شما است.

بعضی اوقات ، می بینیم که تصاویر  از توضیحات و شرح یک افزونه که بسیار  طولانی و گیج کننده هستند ، مفیدتر هستند. با استفاده از تصاویر ، در واقع می توانید ببینید که این افزونه چگونه به نظر می رسد ، واقعاً چه کاری انجام می دهد و سپس می توانید به سرعت متوجه شوید که آیا باید آن را امتحان کنید یا خیر.

سؤالات متداول و سایر یادداشت ها رادر افزونه ورد پرس بررسی کنید

فراموش نکنید که بخش سوالات متداول و سایر یادداشت ها را در زیر توضیحات افزونه بررسی کنید (ممکن است برخی از افزونه ها آنها را نداشته باشند). این بخش ها معمولاً حاوی اطلاعات مفیدی در مورد نحوه استفاده از افزونه هستند . بعضی اوقات کاربران در باره آن شکایت میکنند و شما از شکایت آن ها متوجه میشوید  که یک افزونه حتی بدون استفاده برای کار شما مفید نیست .

هنگامی که می خواهید یک افزونه را امتحان کنید ، این بخش ها را بخوانید تا بتوانید از این افزونه به طور صحیح در وب سایت خود پیکربندی کرده و از آن استفاده کنید. همچنین ممکن است که نکات جالب دیگری را در آنجا پیدا کنید.

به عنوان مثال ، اگر به دنبال افزونه ای هستید که ویجت را اضافه می کند ، می توانید بدانید که این یک برچسب الگویی را نیز در اختیار شما قرار می دهد یا یک کد کوتاه است که می توانید در پست ها و صفحات استفاده کنید. همچنین می توانید از توصیه های نویسنده افزونه در مورد چگونگی اضافه کردن سبک های CSS خود برای خروجی افزونه مطلع شوید.

تست یک افزونه وردپرس

افزونه های WordPress ممکن است وب سایت شما را کند کنند ، اگر آنها نادرست نوشته شده باشند یا از استانداردهای کدگذاری WordPress پیروی نمی کنند.

برای بررسی این مشکل ، به قسمت Pingdom یا هر سرویس دیگربرای بررسی سرعت سایت مراجعه کنید. سرعت صفحه وب سایت خود را قبل از فعال کردن افزونه تست کنید. عکس بگیرید یا نتایج را یادداشت کنید.

پس از آن ، به وب سایت وردپرس خود برگردید و افزونه را فعال کنید. حالا دوباره سرعت وب سایت خود را تست کنید.

اگر افزونه مقدار قابل توجهی از زمان را به سرعت سایت شما اضافه می کند ، باید سعی کنید افزونه بهتری را پیدا کنید.


تست یک افزونه وردپرس از نظر سرعت

به عنوان مثال ، در تصویر زیر می بینید که یک افزونه ۰.۸ ثانیه اضافی به زمان بار به سایت اضافه کرده است و باعث کندتر شدن آن می شود.

بازگشت به انجمن WordPress و نویسندگان افزونه

WordPress یک نرم افزار رایگان جامعه است و همینطور فهرست افزونه های WordPress. نویسندگان افزونه بسیاری از وقت و خلاقیت خود وکار سخت صرف  نوشتن آن افزونه ها قرار می دهند. می توانید به روش های مختلف به آنها کمک کنید و در اینجا لیستی از کارهایی که می توانید انجام دهید:

     اهدا: اگر یک افزونه را مفید می دانید و نویسنده افزونه URL را در صفحه افزونه اهدا کرده است ، لطفاً در نظر داشته باشید که مقداری پول اهدا کنید. این قیمت پلاگین نیست ، بلکه نشانه قدردانی است.

     افزونه را ارزیابی کنید: همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم که بسیاری از کاربران تمایل زیادی به ارزیابی افزونه ای ندارند که مسلما کار خوبی نیست. شما می توانید به اتمام  این روند کمک کنید. وقتی افزونه ای را که دوست دارید پیدا کنید ، رتبه بندی و بررسی خود را ترک نکنید.این ارزشش را دارد که  چند خط  از تجرباتتان را در اختیار  مردم و کار برانی که آینده میخواهند از ان استفاده کنند

     افزونه را در وبلاگ خود ، توییتر یا فیس بوک خود  و دیگر شبکه های اجتماعی ذکر کنید.این مورد برای شما هیچ هزینه ای ندارد فقط گوشه ای از قدر دانی از زحمات نویسنده افزونه می باشد.

چه کار کنیم وقتی یک افزونه کار نمی کند

اگر یک افزونه خطایی به وجود می آورد یا کار نمی کند ، اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که در صورت مغایرت این افزونه به افزونه های دیگر . همه افزونه های دیگر را غیرفعال کنید و طرح پیش فرض وردپرس را فعال کنید. دوباره سعی کنید افزونه ها را آزمایش کنید. اگر هنوز کار نمی کند ، ممکن است بخواهید این موضوع را به پشتیبانی اطلاع دهید

به صفحه افزونه در راهنمای افزونه وردپرس مراجعه کنید و روی زبانه پشتیبانی کلیک کنید. پایین بروید تا فرم پشتیبانی را پیدا کنید و آن را پر کنید.

به یاد داشته باشید که افزونه های وردپرس منبع باز هستند به این معنی که به هیچ وجه گارانتی ندارند و نویسندگان افزونه  میتوانند به سوالات و مشکلات شما پاسخگو نباشند. با این حال ، بیشتر نویسندگان افزونه به کد خود اهمیت می دهند و تمام تلاش خود را برای پاسخگویی به سؤالات و پشتیبانی در  هر زمان می کنند .

امیدواریم این راهنما در انتخاب بهترین افزونه وردپرس به شما کمک کند. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب متخصص ما از افزونه های اساسی وردپرس را برای هر وب سایت مشاهده کنید.

اگر این مقاله را دوست دارید ، لطفا در دنیای مجازی تلگرام تویتر و دی

ر شبکه های اجتماعی مارا دنبال کنید …

ممنون از همراهیتون

مطلب پیشنهادی

نحوه ایجاد گوگل سرچ کنسول

نحوه اضافه کردن وب سایت خود به Google Search Console

سئو این سایت مقاله ای برای شما عزیزان آماده کرده که به شما امکان می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.