قالب وردپرس افزونه وردپرس

۱۱ راه کار برای سئو وردپرس

در راهنمای زیر ۱۲ روش برای بهبود چشمگیر سئو وب سایت وردپرس ، تقویت ترافیک و افزایش اقتدار خود در موتورهای جستجو فراهم شده است تا بتوانید بازدید کنندگان و مشتری های بیشتری را بدست آورید.

۱. تنظیمات قابلیت مشاهده وردپرس خود را بررسی کنید

تنظیمات مشاهده خود را در وردپرس بررسی کنید. این نرم افزار در واقع تنظیماتی دارد که به شما امکان می دهد وب سایت خود را از موتورهای جستجو مخفی کنید. این می تواند در هنگام ساخت و یا بازسازی سایت شما مفید باشد و نمی خواهید بازدید کنندگان بتوانند کارهای شما را در حال مشاهده بدانند.

این ویژگی در داشبورد وردپرس شما تحت “تنظیمات” و “خواندن” یافت می شود.

دوبار بررسی کنید که به طور تصادفی این ویژگی را فعال نکرده اید یا پس از ویرایش  سایت خود ین گزینه را فعال  گذاشته اید. در صورت فعال بودن ین گزینه ، سئو شما کار نمی کند.

۲. پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید

لینک مجدد یک URL دائمی یا پیوند به یک پست ، صفحه یا وبلاگ خاص در وب سایت شما است.لینک ها به طور واضح بیان می کنند که پست ، صفحه یا وبلاگ شما در واقع چیست (در خود URL) بنابراین بازدید کنندگان می دانند روی چه چیزی کلیک می کنند. شما باید پیوندهای خود را تغییر دهید نه تنها تجربه کاربر را بهبود می بخشید ، بلکه سئو خود را نیز تحت تاثیر قرار داده اید – موتورهای جستجو پیوندهای مجدد را می خوانند تا مشخص کنند آیا وب سایت شما پاسخی به سؤالات جستجوی خاص دارد یا خیر.

برای تغییر پیوندهای ارتباطی خود برای توصیف دقیق محتوای خود ، به داشبورد وردپرس خود بروید ، روی “تنظیمات” و سپس بر روی “پیوندها” کلیک کنید.

وقتی کارتان تمام شد ، روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

۳. از تگ ها و دسته بندی ها استفاده کنید

تگ ها و دسته بندی ها ، صفحات وب سایت و پست های وبلاگ خود را به ترتیب به گروه های خاص و گسترده ای جدا می کنند. این باعث افزایش  سئوشما می شود زیرا به موتورهای جستجوگر اجازه می دهد ساختار وب سایت شما و محتوای وب سایت شما را درک کنند.

نکته: تگ ها ها و دسته بندی ها همچنین باعث می شوند بازدید کنندگان بتوانند مطالبی را که جستجو می کنند به سرعت پیدا کنند و مدیریت همه محتوای وب سایت را در دست گیرند.

تگ ها

برچسب ها مانند کلمات کلیدی هستند که می توانید از آنها برای توصیف آنچه در صفحه یا ارسال خاص است استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر به وب سایت های فست فود  فکر کنیم ، تگ ها های یکی از صفحات شما ممکن است شامل “ساندویچ” ، “پیتزا” یا “بقاب داق” باشد.

برای افزودن یک برچسب جدید یا مشاهده برچسب های فعلی خود ، به داشبورد وردپرس خود بروید و بر روی “Posts” و “Tag” کلیک کنید.

شما می توانید برچسب های فعلی یا “اضافه کردن برچسب جدید” را در اینجا مشاهده کنید.

دسته بندی ها

دسته بندی ها به این صورت است که چگونه می توانید به طور گسترده پستها و صفحات خود را گروه بندی کنید. در مورد سایت فست فود  ، دسته بندی های شما ممکن است شامل “غذاهای رژیمی” ، “غذهای پرچرب”  باشد.

برای ایجاد یک دسته ، به “تنظیمات” وردپرس خود بروید و روی “نوشتن” کلیک کنید. در اینجا دسته های فعلی خود و همچنین دکمه “افزودن دسته جدید” را مشاهده خواهید کرد.

۴- از نقشه ها استفاده کنید

نقشه سایت  فایل کد در سرور وب شما است که شامل هر صفحه از وب سایت شما می شود. نقشه  برای کمک به موتورهای جستجو در یافتن ، ارزیابی و رتبه بندی مطالب در سایت شما استفاده می شود.

مگر اینکه شما فردی با دانش برنامه نویسی گسترده داشته باشید و بخواهید به صورت دستی نقشه سایت خود را ایجاد کنید ، ساده ترین گزینه نصب یک افزونه سئو مانند Yoast SEO یا برنامه اختصاصی برای ایجاد نقشه سایت است که به طور خودکار  نقشه های سایت شما را ایجاد می کند برای شما

برای اطلاعات بیشتر در مورد دلیل وردپرس استفاده از نقشه سایت ، این صفحه را بررسی کنید.

۵. پیوند داخلی سایت شما

برای بهبود سئو خود ، باید اختیار وب سایت خود را افزایش دهید. یكی از اصلی ترین راهكارهایی كه موتورهای جستجو قدرت سایت شما را تعیین می كنند ، تعدادی است كه شما به صفحات ، پست ها ، وبلاگ ها و سایر مطالب خود پیوند می دهید.

برای پیوند به مطالب دیگر ، می توانید کلمات  موجود در صفحه خود را که می خواهید در آن لینک را وارد کنید ، برجسته کنید ، روی دکمه پیوند در نوار ابزار WordPress کلیک کنید ، و URL مورد نظر برای پیوند دادن را کپی و جایگذاری کنید. پس ازانجام این کار ، متوجه خواهید شد که کلمات مرتبط شما به رنگ آبی روشن شده و حاوی URL مورد نظر برای تغییر مسیر بازدید کنندگان خود به آن هستند.

۶. تصاویر خود را بهینه کنید

شما می توانید همه چیز را تقریباً در وب سایت وردپرس ، از جمله تصاویر خود ، بهینه کنید. برای بهینه سازی تصاویر ، از Image-Alt-Text استفاده کنید. موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت شما Image-Alt-Text را که توصیفی از تصاویر شما است ، می خوانند و تعیین می کنند که آیا تصاویر شما اطلاعاتی را که توسط کاربران جستجو می شود یا خیر ، دارند.

ساده ترین راه برای افزودن Image-Alt-Text به تصاویر از طریق یک افزونه سئو مانند بهینه سازی عکس در سئو است. همچنین می توانید لیست ویژگی های فعلی خود را همیشه بخوانید تا اطمینان حاصل کنید که آنها به شما امکان اضافه کردن تصویر-Alt-Text را می دهند.

مهم نیست که کدام افزونه را نصب کنید ، مهم این است که حتما از این افزونه ها استفاده کنیم .

۷- از SSL استفاده کنید

SSL یا پروتکل امنیت شبکه یک فناوری امنیتی استاندارد است که پیوند رمزگذاری شده بین سرور و مرورگر را مدیریت می کند. SSL چگونگی ایمن نگه داشتن اطلاعات بین وب سایت و بازدید کنندگان است.

به عنوان مثال ، اگر شخصی فرم سفارش شما را تکمیل کرده و تمام اطلاعات کارت اعتباری خود را ذکر کند ، SSL به این صورت است که مشاغل اطمینان می دهند که در طول راه ، توسط یک هکر رهگیری اطلاعات نمی شود.

SSL SEO را بهبود می بخشد زیرا موتورهای جستجو ، مانند Google ، هنگام تعیین رتبه وب سایت به دنبال اتصالات “امن و رمزگذاری شده” می شوند. بنابراین ، اگر دو سایت یکسان بود اما یکی SSL داشت و دیگری نداشت ، گوگل احتمالاً سایت را با SSL رتبه بندی می کند.

این روزها ، WordPress.com به طور خودکار SSL را به سایت شما اضافه می کند ، بنابراین نیازی به انجام دستی نیست. اگر نوع دیگری حساب دارید ، مانند یک سایت WordPress.org که به شما نیاز دارد تا از تمام امنیت وب سایت خود به صورت جداگانه مراقبت کنید ، می توانید افزونه SSL مانند Real Simple SSL را نصب کنید.

۸- لینکهای خارجی را nofollow  کنید

وقتی از طریق صفحه به سایت خود پیوند می دهید ، به خودتان امتیاز می دهید. وقتی به منابع خارجی یا سایر مطالب که به شما مرتبط است پیوند می دهید  که فکر می کنید بازدید کننده شما باید آن را بخوانند یا تجربه کنند ، به آنها کمک می کنید تا به هدفشان برسند. بنابراین می توانید بگویید پیوند خارجی یک چیز خوب برای سئو شما است ، اما همچنین باعث بهبود سئو آن صفحه هایی می شود که در وب سایت خود به آنها اشاره می کنید.

لینکهای Nofollow نه تنها از ایجاد اسپم محتوا در وب سایت وردپرس شما جلوگیری می کنند ، بلکه همچنین مانع از این می شوند که موتورهای جستجو بتوانند آن URL ها را به سایتهایی که به آنها پیوند دارید در وب سایت  شما پیگیری کنند ، بنابراین شما فقط رتبه و اقتدار سایت خود را بهبود می بخشید.

می توانید لینک Nofollow را به سایت WordPress خود اضافه کنید ، یا می توانید هنگام افزودن لینک به کلمات کلیدی یا عبارات خود ، “nofollow” را در قسمت فرم “رابطه پیوند” اضافه کنید.

۹. امنیت خود را مدیریت کنید

همانطور که در در بالا درباره گواهینامه های SSL ذکر شد ، موتورهای جستجو عاشق وب سایتهای امن هستند – به این معنی که در صورت ایمن بودن سایت شما ، رتبه وب سایت شما بهبود می یابد.

بسته به برنامه وردپرس خود ، ممکن است شما  امنیت مراقبت کرده باشید یا نباسایت خود را دو چندان کرده باشید . شما همیشه می توانید از افزونه های مانند Wordfence Security یا iThemes Security ، برای محافظت از سایت خود استفاده کنید . برای نصب افزونه جدید به قسمت افزونه ها و بعد قسمت افزونه جدید بروید و در آنجا هر افزونه ای که لازم است را نصب کنید  ….

۱۰. نظرات خود را بهینه کنید

نظرات در مورد پست ها راهی عالی برای تقویت تعامل در وب سایت شما است. تعامل به طور معمول به معنای ترافیک بیشتر ، اشتراک گذاری پیوندها و تعامل و در نتیجه بهبود سئو است. با این حال ، هرزنامه در نظرات شما می تواند SEO و رتبه شما را خراب کند. به همین دلیل باید اطمینان حاصل کنید که فقط نظرات واقعی افراد واقعی را دریافت می کنید.

افزونه های WordPress مانند All In One WordPress Security & Firewall و Spam Protection ، Anti Spam ، Firewall توسط CleanTalk باعث خواهد شد نظرات حاوی هرزنامه مسدود شود و اشکال دیگر هرزنامه مانند ارسال نامناسب اشکال ، اشتراک ، سفارشات و موارد دیگر را متوقف کند. بسیاری از این افزونه ها دارای ویژگی هایی  فوق العاده دیگر نیز هستند.

۱۱. انتخاب WWWیا بدون WWW

دو راه اصلی برای دسترسی به وب سایتها از طریق URL وجود دارد – می توانید با “www” جستجو کنید (بنابراین جستجوی شما مانند این است: www.seoinsite.ir) یا بدون “www” (بنابراین جستجوی شما به این شکل است: seoinsite.ir.(

موتورهای جستجو این دو آدرس اینترنتی مختلف یا نام دامنه رسمی را به عنوان وب سایتهای کاملاً متفاوت مشاهده می کنند … به همین دلیل باید یکی را انتخاب کنید. هیچ گزینه خوب یا بد وجود ندارد و تصمیم شما بر سئو شما تأثیر نمی گذارد – این فقط یک اولویت است.

پس از انتخاب گزینه شما می توانید این کار را با پیوند دادن به نام دامنه رسمی خود در داخل و همچنین در خارج از کشور در رسانه های اجتماعی و ایمیل انجام دهید. هنگامی که با دامنه های ما یکی شده باشند و به آن به آن پیوند می دهید ، موتورهای جستجو به شما امتیاز بیشتری می دهند و بنابراین شانس بالاتری برای رتبه بندی دارند.اما اگر این کار را انجام ندهید باعث میشودهر بار کاربر با تایچ دامنه شما در url  یه صفحه ناشناخته را باز کند و این باعث تبعات جبران ناپذیری خواهد بود

برای انتخاب گزینه ، به داشبورد وردپرس خود بروید ، بر روی “تنظیمات” و در قسمت “تنظیمات عمومی” کلیک کنید و زمینه های فرم URL خود را مشاهده خواهید کرد.

مطلب پیشنهادی

نحوه ایجاد گوگل سرچ کنسول

نحوه اضافه کردن وب سایت خود به Google Search Console

سئو این سایت مقاله ای برای شما عزیزان آماده کرده که به شما امکان می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *