جمعه , تیر ۱ ۱۴۰۳
قالب وردپرس افزونه وردپرس

نکات مهم درمورد سئو

بررسی تعامل کاربری
نکات مهم درمورد سئو

SEO مخفف عبارت “بهینه سازی موتور جستجو” است. این نکات در دریافت ترافیک از نتایج جستجوی در موتورهای جستجو موثر است .

۱- نام دامنه منحصر به فرد و هوشمندانه

شما باید یک نام دامنه منحصر به فرد انتخاب کنید که به راحتی قابل یادآوری و تلفظ آسان باشد و همینطور هوشمندانه باشد یعنی اینکه کلمات  کلبیدی که مربوط به هدف است در آن جای دهید

این امر  برخی از مزایای سئو را نیز ارائه می دهد.

۲- از پسوند اینترنتی کشور خودتان استفاده کنید

اگر می‌خواهید وب سایت تان برای هر کشور خاصی بالاتر باشد، باید دامنه سطح بالای کد کشوری را انتخاب کنید( ir.in  و …) با این حال، انجام این کار توانایی سایت شما را در سطح جهانی محدود می‌کند.

۳- استفاده از کلمات  کلیدی در تایتل

بعد از محتوا، عنوان مهم‌ترین عنصر صفحه وب است. تایتل  به موتورهای جستجو در مورد آنچه که صفحه در مورد آن است، می‌گوید. شما همیشه باید از کلمات کلیدی در  عنوان صفحات وب خود استفاده کنید.

۵- استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا

اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی مهم در توضیحات متا استفاده می کنید. انجام این کار به گوگل کمک می کند تا بدانید که صفحات در مورد چیست.

۶- از تگ h1 استفاده کنید

بعد از عنوان ، تگ h1 نقش مهمی در ارسال سیگنال های مربوط به موتورهای جستجو دارد. طبق یک مطالعه ، استفاده از یک کلمه کلیدی تگ  h1  برای سئو سایت شما بسیار مفید است. بنابراین هرگز فراموش نکنید که از یک کلمه کلیدی  در برچسب h1 استفاده کنید.

      ۷- استفاده  کلمات کلیدی در محتوا هنوز اهمیت دارد

مهم نیست که مردم چه می گویند ، استفاده  کلمات کلیدی در محتوا هنوز اهمیت دارد یا نه. شما باید در محتوای خود کلمه کلیدی اصلی و سایر عبارات کلیدی را به روشی که گوگل فکر نکنه این عبارت اسپم هستند وارد کنید.

۸. استفاده از کلمات کلیدی  ها وعبارات در محتوا:

شاید ما به خودمون بگیم کلیدی از یک یا دوکلمه بیشتر نیست اما موتور جستجو در به روسرسانی ها اخیر پیشرفت کرده و مجموعه از کلمات و یا عبارت را به عنوان کلمه کلیدی میشناسد

. مقاله خودتون  را بررسی کنید. کلمات کلیدی (عبارات )را برای جزئیات بیشتر در مورد کلمات کلیدی استفاده کنید.

۹- محتوای تکراری را حذف کنید

اگر صفحات وب سایت شما دارای محتوای مشابه هستند ، این برای رتبه بندی مناسب نیست. شما باید محتوای تکراری را حذف کنید.  ما درمورد الگوریتم  گوگل و   مسئله مطالب تکراری در چند مقاله توضیح داده ایم.

۱۰- ساختارهای URL سازگار با SEO را به کار ببندید

براساس الگوریتم های  موتور جستجو ، URL های بیش از حد طولانی ممکن است روی دید موتور جستجو تأثیر بگذارد. مسیر URL همچنین دارای اهمیت است – بنابراین اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما دارای ساختارهای URL سازگار با سئو است.

۱۱ – بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر

در سئو یک سایت ، سایت نمی‌تواند بدون بهینه‌سازی تصویر تکمیل شود . نه تنها باید اندازه تصاویرتان را بهینه کنید بلکه Metadata را نیز بهینه کنید . نام فایل ، متن ، عنوان ، توصیف ، و caption  برای سئو بسیار مفید است

۱۲- محتوای سایت را  به صورت مداوم به روز کنید

گوگل همیشه به دنبال محتوای جدیدی است که جستجوهای کاربران را برآورده می‌کند . با به روز رسانی مداوم محتوا , این شانس برای رتبه بالاتر را بهبود می بخشید.بنابراین عادت کنید که مکررا ً محتویات وب سایت خود را به روز رسانی کنید .

۱۳- در بند اول از كليد واژه استفاده كنيد

داشتن کلمه کلیدی اصلی در ۱۰۰ کلمه اول یک سیگنال ارتباط قوی است. بنابراین مطمعنا باید سعی کنید در پاراگراف اول از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید.

۱۴- لینک دهی داخلی مناسب

با اضافه کردن لینک‌های داخلی مناسب  شما اطمینان حاصل کنید که گوگل فهرست صفحات , رابطه بین صفحات و ارزش صفحات را درک می‌کند .

دوست من , وب سایت شما باید ارتباط داخلی مناسبی داشته باشد . تا گوگل و کاربر رو به خودش جذب کنه

۱۵- لینکهای  داخلی با کیفیت با اشاره به صفحه مهم

اطمینان حاصل کنید که صفحات مهم شما با صفحات دارای قدرت بالا در وب سایت شما مرتبط است. صفحاتی که در گوگل ایندکس شده اند این قدرت ا دارند که صفحاتی با رنکینگ پایین را به بالا بکشند

۱۶- لینک دهی به سایت مرتبط

لینک دادن به وب سایتهای دارای رنکنگ بالا  و مرطبت با سایت هدف ، سیگنالهای اعتماد را به موتور جستجو می فرستد و از این طریق به صفحه وب کمک می کند تا رتبه بهتری کسب کند.

۱۷- خطاهای دستور زبان و املا را بررسی کنید

هیچ کس دوست ندارد چیزی بنویسد که ضعیف باشد ، و همچنین گوگل  به این خطاها نمره منفی میده . خطاهای دستور زبان و هجی در صفحات وب خود را با دقت بررسی کنید که گوگل نتونه ایرادی از وب سایت شما پیدا کنه  شاید به خودتون بگید  این نکته برای سایت ها انگلیسی زبان است امابا یک نکته بینی ظریف ، در آینده با بروزرسانی های گوگل حتی زبان فارسی را هم مورد تحلیل و بررسی قرار میدهد

۱۸- خوانایی محتوا

شما باید به فارسی ساده و ساده بنویسید یا اگر کاربر هدف به زبان دیگه است باید صریح نویسی را ملزومه کارتان قرار دهید . چرا؟   بخاطر اینکه افزایش خوانایی مطالب شما باعث می شود دامنه دسترسی بیشتر شود. افراد بیشتری قادر خواهند بود با محتوای شما ارتباط برقرار کنند.

۱۹-  عناوین قدرتمند در صفحه

کار بران عززیز از هر  10 نفر ۸ نفر تیتر را می‌خوانند و تنها ۲ نفر روی آن کلیک کرده و بقیه آن مطلب ر را می‌خوانند. عناوین نقش مهمی در موفقیت مطالب دارند. عناوین خیره کننده را ایجاد کنید که خوانندگان نتوانند از آنها چشم پوشی کنند.

۲۰ – از لیست ها و لیست های شماره دار استفاده کنید

در دنیای امروزکاربر مبایل بیشتر از لب تاب و کامپیوتر شخصی است، به این معنا که مردم از تلفن های همراه خود برای دسترسی  وب استفاده می کنند. و هیچ کس دوست ندارد مقاله های طولانی را از طریق تلفن همراه پیمایش کند. با استفاده از تیک ها و اشکال و شماره ها ، محتوای خود را برای خوانندگان تقسیم می کنید ، و مطمئن باشید که محتوا را کاربر پسند تر می کنید.

۲۱- محتوا تولید کنید

در بسیاری از مطالعات ثابت شده است که به روزرسانی مکرر سایت سایت بازدید کنندگان بیشتری را به همراه دارد. سایتهای  که بیشتر از ۱۶  پست در هر ماه منتشر می کنند نسبت به سایت های که بین ۰ تا ۴ پست ماهانه منتشر می کردند تقریباً ۳.۵ برابر کاربر بیشتر داشتند.

۲۲- کلیپ ویدئویی تولید کنید


کلیپ ویدئویی تولید کنید

مردم دوست دارند فیلم ها را تماشا کنند. یوتیوب وآپارات به موتور جستجوی دوم تبدیل شده است. دوست من ، شما نمی توانید محتوای ویدیویی را نادیده بگیرید.  کاربران هر روز به سمت پیشرفت و ساده کردن مطالب رو می اورند گلیپ ویدئویی بهترین روشی است که  برای شما تولید محتوا می شود و برای بهتر دیده شدن بسیار موثر است.

۲۳- صفحه “ارتباط با ما” کامل داشته باشید

گوگل وب سایتهایی را که دارای اطلاعات تماس مناسب هستند ترجیح می دهد. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما دارای صفحه “ارتباط با ما” است. این صفحه شامل شماره تلفن آدرس محل کار ، آدر شبکخ های اجتماعی نیز می باشد

۲۴-  محل سرو

موقعیت سرور ممکن است براساس دلایل جغرافیایی مختلف ، به ویژه برای جستجوی جغرافیایی خاص ، در رتبه بندی شما تأثیر بگذارد. انتخاب سرور در کشوری که می خواهید تجارت خود را متمرکز کنید ، تفاوت چندانی در برای  شما نخواهد داشت.

۲۵-  گواهی SSL

کلمه SSL مخفف شده عبارت Secure Socket Layer که این عبارت به معنی “لایه امن پروتکل” است

امنیت اولویت اصلی گوگل است و گوگل HTTPS را به یک امتیاز رتبه بندی تبدیل کرده است. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما دارای گواهی SSL است.

۲۶ – دکمه‌های به اشتراک گذاری اجتماعی:

آخرین و کمترین نکته SEO در سایت ، شما باید شامل دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی شوید تا سهولت در خواندن مطالب خود را برای خوانندگان آسان کند. همراهان گرامی برای اینکه خواننده بتواند این مطلب زا به اشتراک بگذارد شما باید برای هرشبکه اجتماعی یه دکمه اشتراک گذاری بخصوص بگذارید

۲۷- نقشه سایت را برای موتورهای جستجو ارسال کنید

نقشه سایت ایندکس کردن صفحات وب سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند. اطمینان حاصل کنید که نقشه سایت وب سایت خود را برای موتورهای جستجو ارسال کرده اید.

۲۸- از تگهای اولویت نقشه سایت استفاده کنید

اگر می خواهید موتورهای جستجو به چند صفحه در وب سایت شما اولویت دهند ، باید از برچسب های اولویت نقشه سایت به درستی استفاده کنید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره تگهای اولویت نقشه سایت ، باید به این صفحه sitemap.org مراجعه کنید. نگران نباشید   سئو این سایت مقالات زیادی در این مورد برای شما ارائه میدهد

۲۹- بررسی ایندکس شدن صفحات شما

برای حداکثر مزایا ، باید تمام صفحات وب سایت خود را شاخص کنید . اما گاهی اوقات گوگل صفحات وب را از شاخص گوگل حذف می‌کند . باید شاخص گذاری ، صفحات وب خود را چک کنید .

۳۰ – بررسی لینک های شکسته

ساختار سایت , ساختار لینک داخلی , مسیرهای پشتیبانی نشده ,  لینکهای شکسته ،نوشته‌های پشتیبانی نشده، گاهی اوقات نتیجه را تحتتاثیر قرار می‌دهند . پس باید مرتبا ً سایت را چک کنید تا خزنده های گوگل ایرادی از سایت شما بدست نیاورد.

۳۱- سرعت سایت را بهبود ببخشید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، اکنون جستجوهای تلفن همراه بیش از جستجوهای دسک تاپ هستند. و گوگل برای اولین بار اقدام به نمایه سازی موبایل کرده است و تا ژوئیه سال ۲۰۱۸ صفحات را به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر می گیرد. شما باید صفحات وب سایت خود را بهبود بخشید.

۳۳- از داده های ساخت یافته استفاده کنید

موتورهای جستجو برای رمزگشایی محتوای یک صفحه سخت کار می کنند. با استفاده از داده های ساخت یافته ، سرنخ هایی راجع به معنای محتوا در موتور جستجو ارائه خواهید کرد.برای  گوگل هدف از نوشتن محتوا را بفهمانید.

۳۴- بهینه‌سازی برای جستجوهایی صدا

با رشد نمایی جستجوهای موبایل, روند جستجوی صدا بسیار سریع است. باید مطمئن شوید که وب سایت شما برای جستجوی صدا بهینه شده‌است. من راهنمای خوبی برای بهینه‌سازی جستجوی صدای گوگل نوشته‌ام.

۳۵- خرابی سایت را حذف کنید

شما باید مطمئن باشید که سایت شما حداقل خرابی را دارد زیرا بسیاری از خرابی های مربوط به سرور، ممکن است بر رتبه شما تأثیر بگذارد. اگر آن را برطرف نکنید ، ممکن است سایت شما ایندکس نشه .

۳۶- به سئو محلی توجه داشته باشید

اگر می خواهید تجارت خود را در یک منطقه خاص ارتقا دهید ، باید هدفگذاری جغرافیایی را در نظر بگیریدگوگل ممکن است کمی به وب سایتهایی که دارای IP سرور محلی و نام خاص منطقه  هستند ، اولویت دهد.

۳۷- – تمام خطاهای فنی را حذف کنید

برایبه دست اوردن یه رتبه خوب ، وب سایت شما باید از هرگونه خطای فنی عاری باشد. حتی یک خطای فنی کوچک می تواند پیامدهای جدی داشته باشد.

۳۸- بک لینک از دامنه های قدیمی

لازم به گفتن نیست ،  لینک های پشتیبان از دامنه های قدیمی دارای ارزش بیشتری نسبت به بک لینک از دامنه های جدیدتر هستند. بنابراین سعی کنید برای به دست آوردن بک لینک، از دامنه های پیر استفاده کنید.

۳۹-  بک لینک از دامنه های مختلف

یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی ، گرفتن بک لینک از حوزه های مختلف رشته خود است است. طبق یک مطالعه سئوکاران ، تعداد دامنه های اصلی پیوند دهنده با رتبه بندی ارتباط دارد.

۴۰- از گرفتن پیوند از وب سایت های بد خودداری کنید

پیوندها از وب سایتهای  بد و سایت های که استاندارد موتور جستجو نیستند ، قدرت وب سایت شما را پایین می آورند ، در نتیجه منجر به رتبه بندی پایین تر در گوگل می شود.

۴۱- از کلمه کلیدی های هرز بپرهیزید

کلمه کلیدیهای هرز مثل یک شبه پول دار شدن ،داروی کم یاب ،دعا و طلسم، برد در قرعه کشی اغلب نشانه های اسپم و سایت های هک هستند .هیچ وقت سعی نکنید کاربر را با کلمه کلیدی های هرز به سمت خود بکشانید.

۴۲- سعی کنید از مطالب طولانی بک لینک بگیرید

از هر کسی در مورد بهترین استراتژی ساخت لینک سوال کنید و همین جواب را می گیرید -. در بسیاری از مطالعات مشاهده شده است که فرم طولانی ، محتوای سرمقاله یکی از بهترین ابزارها برای کسب بک لینک است.

۴۳- از نظرات و پیشنهادات غافل نشید

از کاربرانتان بخواهید که نسبت محتوای شما نظرات و پیشنهادهای خوب ارسال کنند اینکار باعث میشود برای سایت شما تولید محتوا بشود و این پرسش و پاسخ باعث بروزرسانی هرچه بیشتر میشود

۴۴-  بک لینک رقبا را بررسی کنید

اگر می خواهید از رقبای خود پیشی بگیرید ، باید  بک لینک رقبا را حساب کنید. این به شما کمک می کند تا یک استراتژی بک لینک سازی  برای ضرب و شتم رقبای خود برنامه ریزی کنید.

۴۵- از تبلیغات رسانه ای گوگل استفاده کنید

به ندرت می توانید از طریق ارتقاء ارگانیک به هدف تجاری خود برسید. هر از گاهی ، برای افزایش دسترسی ، باید از تبلیغات رسانه ای  گوگل و موتور های جستجو با هزینه استفاده کنید. این برای سایت های موقت بسیار خوب است.

۴۶- استفاده از قلم حداقل ۱۴

جستجوهای موبایل بیشتر از جستجوهای دسکتاپ است. بنابراین، دوست من، اندازه قلم اهمیت دارد. شما باید از فونت حداقل ۱۴ استفاده کنید.

۴۷- از رنگ قلم استفاده کنید که  با موضوع شما همخوانی داشته باشد

برای ارائه کار خوب به  کاربری با کیفیت بالا ، باید اطمینان حاصل کنید که رنگ قلم موضوع وب با تم وب سایت همخوانی دارد . بخاظر اینکه رنگ فونت ،تکمیل کننده وب سایت شماست.

۴۸- فضای  کافی بین عناوین و پاراگراف ها

فضای سفید نه تنها وب سایت شما را خوشایند می کند بلکه باعث می شود محتوا جلوه بهتری داشته باشد. مطمئن شوید که فضای سفید به اندازه کافی بین عنوان ها و پاراگراف ها وجود دارد.

۴۹- از عناصر لمسی در سایز بزرگ استفاده کنید

اگر از المانها با اندازه کوچک استفاده می کنید ، ممکن است کاربران روی دکمه های اشتباه کلیک کنند. بنابراین ، شما باید از عناصر لمسی در اندازه بزرگ استفاده کنید.

۵۰- محتوای غنی از گرافیک

برای از بین بردن یک نواختی و سایت کسل کننده ، باید محتوای وبسایت خود را از نظر گرافیکی غنی کنید. تا وب سایت شما کاربر پسند شود.

۵۱- برای لینک ها از یک رنگ مشخص استفاده کنید

برای اینکه وب سایت شما کاربر پسند تر شود ، باید از رنگ های مشخصی برای پیوندها استفاده کنید تا کاربران بتوانند به راحتی درک کنند که لینک ها در کجای صفحه قراردارند.

۵۲- یک خط نباید بیش از ۶۵ حرف داشته باشد

۳درصد زیادی از مردم در دستگاه های تلفن همراه محتوای شما را می خوانند. بهتر آن است که در عناوین و خطها بیش از ۶۵  حرف تجاوز نکند

ممنون که تا الان با ما همرا بودید . اما صبر کنید!

در این آموزش سئو چند نکته متمایز  وجود دارد که می تواند به شما در رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو کمک کند.

۵۳- ازاستراتزی پیوند موقت خودداری کنید

ایجاد لینک موقت بیش از هر نوع خسارتی به وب سایت شما آسیب می رساند ، بنابراین باید از آن جلوگیری کنید. این کار برای کسب کارهای موقتی و فصلی و بازه زمانه کم خوب است اما برای سایتهای دائم اصلا پیشنهاد نمیشود.

۵۵-هرگز پیام های گوگل وب مستر(Google Webmaster)را نادیده نگیرید

پیام های گوگل وب مستر اغلب هشدارهای اولیه راجع به اشتباه وب سایت شما ارائه می دهند. بنابراین ، هرگز نباید پیام های گوگل وب مستر را نادیده بگیرید.

۵۶- در سایت های خبری از ذکر نام استفاده کنید

دریافت نام تجاری در سایت های خبری نه تنها به روابط عمومی کمک می کند بلکه بر ایجاد شهرت در موتورهای جستجو نیز کمک می کند. بنابراین هرگز از فرصتی برای به دست آوردن ذکر برند در سایت های خبری چشم پوشی نکنید.

۵۷- صفحه رسمی شرکت LinkedIn را ایجاد کنید

بیشتر مشاغل واقعی دارای صفحات LinkedIn هستند. بنابراین داشتن یک صفحه LinkedIn برای شما سودمند خواهد بود.

۵۸-ازابزار گوگل آنالیز Google Analytics استفاده کنید

در نکات سئو بدون تأکید بر اهمیت استفاده ازابزار گوگل آنالیز Google Analytics ، کامل نخواهد بود. برای بهینه‌سازی فعالیتهای سئو خود برای به دست آوردن نتایج بهتر ، حتما در گوگل آنالیز عضو شوید

۵۹- از تکنیک Skyscraper یا همان آسمان خراش استفاده کنید

از تکنیک Skyscraper برای به حداکثر رساندن موفقیت محتوای خود استفاده کنید. برایان دین توانست ترافیک سایت خود را با استفاده از این تکنیک به میزان ۱۱۰ درصد افزایش دهد.

۶۰- از بازاریابی ویروسی استفاده کنید

بازاریابی  ویروسی راهی عالی برای تقویت مطالب شما است. هنگامی که یک کاربر  مطلب شما روی وی تاثیر بگذارد در نتیحه  محتوای شما را به اشتراک می گذارد ، نه تنها تعداد بیشتری از افراد محتوای شما را می بینند بلکه تعداد بیشتری از افراد نیز به محتوای شما اعتماد خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو سایت

بازاریابی محتوا چیست؟ از طرف دیگر ، بازاریابی محتوا شامل ایجاد صفحاتی در سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.