قالب وردپرس افزونه وردپرس

واژه نامه سئو ( SEO ) چیست ؟

بسیاری از واژه ها در سئو استفاده می شود که در انجام کار و یا آموزش مکرر آنها را خواهید شنید. حتی در مقالات ما نیز آنها را می خوانید اما هر بار لازم به توضیح این کلمات نمی باشد؛ زیرا شما با دانستن معنای آنها و یک اشاره کوچک از ما و یا هر شخصی می توانید، دقیقا متوجه بیان افراد شوید. اما شاید بپرسید چگونه به این آگاهی برسیم؟ در پاسخ به این سوالتان باید بگوییم که ما در seoinsite.ir با ارائه آموزش های رایگان سئو در نظر داریم تا سطح آگاهی افراد علاقمند را افزایش دهیم. پس در این زمینه نیز برایتان مقالاتی خواهیم نوشت که در ادامه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

واژه نامه سئو بسیار لغات زیادی دارد اما تعدادی از خاص ترین هارا برایتان نوشته ایم تا در صورت شنیدن آنها در آموزش ها و یا از زبان شخصی متوجه بیان او شوید.

در ادامه برایتان لغاتی از سئو را به طور خلاصه شرح داده ایم و امیدواریم این نوشته ها برایتان مفید واقع شود.

Above the fold

اشاره به منطقه بالایی یک صفحه وب است که قابل مشاهده است بدون اینکه کاربر نیازی به حرکت به پایین داشته باشد.

Accelerated Mobile Pages (AMP)

پروژه سریع صفحات موبایل یک ابتکار گوگل برای ساخت صفحات بارگذاری سریع برای کاربران تلفن همراه است. صفحات به اصطلاح AMP برای سرعت بارگذاری طراحی شده اند و در عین حال شامل محتوای غنی مانند فیلم ها، انیمیشن ها و آگهی های تبلیغاتی می باشند. صفحه توسط چارچوب HTML AMP طراحی شده است.

adwords

برنامه تبلیغاتی متنی Google Pay Per Click، راه بسیار رایج تبلیغاتی وب سایت است.

adwords site

(MFA) برای تبلیغات Google Adsense ساخته شده است.  وب سایت هایی که  به عنوان محل برگزاری تبلیغات GA طراحی شده اند. این معمولاً،  همیشه یک چیز بد نیست. برنامه های تلویزیون معمولاً برای تبلیغات انجام می شود.

Ahrefs

Ahrefs در سال ۲۰۱۱ توسط دیمیتری Gerasimenko تاسیس شده است. SaaS SEO  محبوب ترین پلت فرم برای ابزار کشف Backlink می باشد.

affiliate

سایت وابسته به محصولات یا خدماتی است که در عوض هزینه یا کمیسیون توسط یک وب سایت یا کسب و کار دیگر فروخته می شود.

algorithm

(algo) برنامه ای است که توسط موتورهای جستجو استفاده می شود تا تعیین کند چه صفحاتی برای یک گزارش جستجو ارائه می شود.

alt text

متن  alt text (متن جایگزین) یک کلمه یا عبارت است که می تواند به عنصر تصویر در HTML اضافه شود، که برای توصیف تصویر به کاربران و موتورهای جستجو استفاده می شود.

analytics

برنامه ای که در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها در استفاده از وب سایت کمک می کند. تجزیه و تحلیل گوگل یک برنامه تجزیه و تحلیل رایگان، غنی، محبوب و رایگان است.

anchor text

 anchor text  به کلمات یا عبارت های مورد استفاده در متن لینک  اشاره دارد.  anchor text در داخل تگ <a> در HTML یافت می شود.

متن قابل مشاهده کاربر از یک لینک. موتورهای جستجو از anchor text استفاده می کنند تا  اهمیت سایت ارجاع و لینک  به محتوا در صفحه فرود را نشان دهند.  به طور ایده آل همه سه کلمه کلیدی مشترک را به اشتراک می گذارند.

astroturfing

(خلاف افشای کامل) تلاش برای پیشبرد یک دستور کار تجاری یا سیاسی در حالی که تظاهر می کند که یک شرکت کننده مردمی بی طرف در یک گروه اجتماعی است. شرکت در یک انجمن کاربر با هدف مخفی از نام تجاری، استخدام مشتری، و یا روابط عمومی می باشد.

authority

(اعتماد، لینک ، گوگل ) مقدار اعتمادی که یک سایت برای یک گزارش  جستجو اختصاص داده است. اعتبار  از لینک های دریافتی مرتبط از سایر سایت های قابل اعتماد مشتق شده است.

authority site

یک وب سایت که دارای بسیاری از لینک های ورودی از سایر سایت های مرتبط متخصص است. به دلیل این استناد به طور همزمان از هاب های قابل اعتماد یک سایت مجاز معمولاً اعتماد بالا، pagerank و قرار دادن نتایج جستجو است. ویکی پدیا، نمونه ای از یک سایت قدرتمند  است.

حال که با تعدادی از لغات آشنا شده‌اید پیشنهاد می کنم در صورتی که تمایل دارید از دیگر مقالات ما استفاده کرده و به پاسخ سوالات خود برسید. در صورتی که نیازمند گرفتن مشاوره از سئو کار حرفه ای هستید؛ لطفا با شماره تماس های ما ارتباط بگیرید.