قالب وردپرس افزونه وردپرس

سئو در سال ۲۰۲۱ چه تفاوتی کرده است؟

سئو و بهینه سازی سایت کاملا به موتورهای جستجوی اصلی، در درجه اول Google بستگی دارد. هرگونه تغییر در عملکرد، الگوریتم و اولویت های گوگل تأثیر مستقیم و گسترده ای بر SEO در سال ۲۰۲۱ خواهد داشت. به گونه ای که ممکن است این تغییرات منجر به ضرر میلیاردها دلار برای برخی از مشاغلی شوند که چندان به اصول سئو پایبند نیستند. اما آگاهی از این تغییرات پیش رو و چگونگی آماده شدن برای آن، می تواند به صاحبان کسب و کار کمک شایانی نماید.

نکات مهم سئو در ۲۰۲۱، موبایل ایندکس

سازگاری با موبایل قطعا فاکتور مهمی در سئو نیست، اما امسال گوگل بیش از چندین سال قبل به آن بها می دهد. این مسئله در ابتدا به عنوان پاسخی برای حل مشکل گسترده مطرح شد؛ افراد امروز بیشتر از تلفن های خود برای جست و جوی مطالب و گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند.

این باعث ایجاد عدم تطابق بین رتبه بندی در موبایل و محتوای این صفحات می شد. برای کاهش این عدم تطابق، به دلیل محبوبیت روزافزون تلفن همراه  که به یک مشکل فزاینده تبدیل شده بود، گوگل تصمیم گرفت ایندکس اول موبایل را اجرا کند.

ایندکس اول موبایل، به این معنا است که گوگل به وب سایت هایی که سازگاری بهتری با موبایل دارند، جایگاه بهتری اختصاص می دهد. به طور دقیق قبل از نمایش نتایج، مقدار محتوا در سایت های تلفن همراه و ارتباط آن ها اندازه گیری خواهد شد.

گوگل سال ها است که این تغییر را انجام داده است و اکنون با تغییر رتبه و فهرست بندی وب سایت، به ایندکس اول موبایل، به نظر می رسد که در ماه مارس ۲۰۲۱ شاهد تغییر رتبه بندی سایت های مختلف باشیم. آخرین به روز رسانی در ماه مارس ۲۰۲۱ انجام خواهد شد. این بدان معنی است که نحوه نمایه سازی وب سایت شما و محتوایی که در نظر گرفته شده ممکن است در ماه مارس تغییر کند. تعیین میزان تاثیر آن می تواند دشوار باشد، اما می بایست منتظر برخی از تغییرات جدی در نتایج باشیم.

دستور عمل گوگل برای سئو سایت در سال ۲۰۲۱:

اطمینان حاصل کنید که محتوای وب سایت شما برای خزنده ها و ربات های Google قابل مشاهده است.

اطمینان حاصل کنید که تمام برچسب های متا مربوطه را هم در تلفن همراه و هم در دسک تاپ پر کرده اید.

اطمینان حاصل نمایید که وب سایت شما در موبایل به سرعت بارگذاری می شود.

اطمینان حاصل کنید که در پرونده robots.txt وب سای هیچ نشانی اینترنتی مربوط به تلفن همراه را مسدود نمی کنید.

اگرچه اطمینان از محتوای یکسان دشوار است، اما باید سعی کنید حداقل محتوای اصلی یکسان در هر دو نسخه داشته باشید.

برچسب های alt هر دو جاسازی تصویر و ویدیو را بررسی نمایید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، تغییرات سئو ۲۰۲۱ می تواند جایگاه وب سایت در نتایج موتور جست و جو گوگل را تحت تاثیر قرار دهد. لذا برای جلوگیری از افت جایگاه، بهتر است از متخصصان باتجربه این حوزه کمک بگیرید. ما در seoinsite.ir آماده ایم تا راهنمایی های لازم را برای شما ارائه دهیم و در تمام مراحل همراه شما باشیم.