قالب وردپرس افزونه وردپرس

سئو تصاویر چگونه انجام می شود؟

تصاویر نیز در نوشته های شما نقش مهمی دارند زمانی که می خواهید از آنها استفاده کنید باید سئو تصاویر را نیز به درستی انجام دهید. تصور کنید استفاده بی هدف از تصاویر و یا بهینه نشده از آنها می تواند نظر بازدید کننده را تغییر دهید و حتی به محتوا متنی شما دیگر توجهی نکند پس لازم است تعدادی از نکات بهینه سازی تصاویر را برایتان بگوییم که با خواندن آنها درک درستی از بهینه سازی تصاویر را داشته باشید.

۱- همیشه از تصاویر استفاده کنید

تصاویر زمانی که با دقت مورد استفاده قرار گیرند، به خوانندگان کمک می کنند تا مقاله شما را بهتر درک کنند. گفته قدیمی: “یک تصویر ارزش هزار کلمه دارد” احتمالاً در مورد گوگل صدق نمی کند ، اما مطمئناً وقتی نیاز به ۱۰۰۰ کلمه کسل کننده دارید، صحیح است.

۲- تصویر مناسبی انتخاب کنید

همیشه بهتر است از عکسهای اصل – عکسهایی که خودتان گرفته اید-  استفاده کنید. صفحه اعضای تیم شما به تصاویر تیم واقعی تیم تان احتیاج دارد.

مقاله شما به تصویری متناسب با موضوع خود نیاز دارد. اگر همینطوری به صورت رندوم یک عکس تصادفی را انتخاب می کنید تا یک تیک سبز تایید در آنالیز محتوای پلاگین SEO ما دریافت کنید ، اشتباه می کنید. تصویر باید موضوع پست را منعکس کند یا اهداف مقاله را ارائه دهد. سعی کنید تصویر را در نزدیکی متن مربوطه قرار دهید. اگر یک تصویر اصلی یا تصاویری دارید که می خواهید رتبه بندی کنید ، اگر منطقی است سعی کنید آن را در بالای صفحه قرار دهید.

۳- اگر عکس خوبی ندارید از جایگزین ها استفاده کنید

اگرعکسی که خودتان گرفته باشید و قابل استفاده باشد، ندارید روش های دیگری برای یافتن تصاویر منحصر به فرد و همچنان اجتناب از عکسهای تکراری وجود دارد. به عنوان مثال Flickr.com یک منبع تصویر خوب است ، زیرا می توانید از تصاویر Creative Commons استفاده کنید. فراموش نکنیدکه منبع اصلی عکس و عکاس اصلی را ذکر کنید.

۴- نام فایل مناسب را برای سئو تصاویر انتخاب کنید

تصویر SEO با نام فایل شروع می شود. شما می خواهید Google بدون آنکه به آن نگاه کند ، بداند که در مورد چیست ، بنابراین از کلید واژه اصلی خود در نام فایل تصویر استفاده کنید. این ساده است: اگر تصویر شما طلوع خورشید در پاریس را بر فراز کلیسای جامع نوتردام نشان می دهد ، نام پرونده نباید DSC4536.jpg باشد ، اما notre-dame-paris-sunrise.jpg.  مناسب است و کلید اصلی عبارت Notre Dame خواهد بود ، زیرا این موضوع اصلی عکس است ، به همین دلیل در ابتدای نام فایل قرار دارد.

۵- فرمت عکس مناسب را برای سئو تصاویر انتخاب کنید

برای تصاویر ، یک قالب و فرمت مناسب وجود ندارد. بستگی به نوع تصویر و نحوه استفاده شما از آن دارد. به طور خلاصه ، توصیه می کنیم:

فرمت JPEG را برای عکس ها یا تصاویر بزرگتر انتخاب کنید: از نظر رنگ و وضوح با اندازه فایل نسبتاً کوچک ، نتایج خوبی را به شما می دهد. اگر می خواهید شفافیت پس زمینه را حفظ کنید از فرمت PNG استفاده کنید.

کلام آخر

همیشه از یک تصویر مرتبط استفاده کنید که با موضوع متن شما مطابقت داشته باشد. یک نام خوب برای تصویر خود انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که ابعاد تصویربا اندازه هایعکس نمایش داده شده مطابقت داشته باشد. در صورت امکان از srcset استفاده کنید. برای بارگذاری سریعتر اندازه عکس را کاهش دهید. برای خواندن سریع متن یک شرح به صفحه اضافه کنید. از alt text استفاده کنید.